تهران، میدان انقلاب، جمال زاده جنوبی
شبکه های اجتماعی

ماشین لباسشویی یکی از اصلی ترین لوازم خانگی هست به طوری که امروزه در همه خانه ها پیدا میشود و بسیار زیاد مورد استفاده قرار میگیرد. در صورتی که این ماشین دچار مشکل و خرابی شود، باعث ایجاد اختلال در زندگی میشود. ماشین لباسشویی هم همانند دیگر ماشین ها، جدا از اینکه برند هستند یا خیر، به دلیل زیاد استفاده شدن ممکن است روزی دچار خرابی بشوند. پس بهتر است با مطالعه ی بیشتر سعی کنیم تا جایی که میشود از خرابی های ماشین لباسشویی جلوگیری کنیم و آنها را کمتر کنیم.

پیشگیری از خرابی ماشین لباسشویی

1. خودداری از استفاده پشت سر هم

بعضی مواقع به دلیل مشغله کاری زیاد، شست و شوی لباس ها را فراموش میکنیم و مقدار بسیار زیادی لباس روی هم جمع میشود و ما همه آنها را پشت سر هم با ماشین لباسشویی میشوریم. اینکار باعث صدمه زدن به ماشین لباسشویی میشود. همچنین پر کردن ماشین لباسشویی از حجم زیادی از لباس ها باعث ایجاد مشکل خواهد شد.

2. آماده کردن لباس ها برای شست و شو

لباس هایی که زیپ دارند را زیپشان را ببندیم و سپس آنها رو بشوییم. چراکه دندانه های زیپ به صورت جدی به ماشین لباسشویی آسیب میزند. همچنین قبل از شست و شو از خالی بودن جیب لباس ها اطمینان حاصل کنید. زیپ های بسته نشده، سکه، دستمال کاغذی و وسایل تیز باعث صدمه دیدن ماشین لباسشویی میشود.

3. لباس های خیس را برای مدت طولانی در ماشین لباسشویی نگه ندارید

گاهی ممکن است فراموش کنیم که لباس های شسته شده را از ماشین لباسشویی خارج کنیم یا حتی خالی کردن ماشین لباسشویی را به بعد ها موکول کنیم. اگر لباس ها را در آن نگه داریم، بین 8 تا 12 ساعت کپک شروع به رشد میکند و باعث ایجاد بوی بد در لباس ها میشود و به ماشین لباسشویی آسیب میزد.

4. مواد شوینده را به اندازه کافی بریزید

تعداد خیلی زیادی از استفاده کنندگان، بیش از مقدار مورد نیاز از مواد شوینده برای شست و شو استافده میکنند. اینکار هم به لباس ها و هم به ماشین لباسشویی آسیب میزند. باقی مانده مواد شوینده تمایل به مسدود کردن پمپ و درین دارند و استفاده بیش از حد آن باعث مسدود شدن آنها میشود.

5. از سفید کننده بیش از حد استفاده نکنید

اینکار سلامتی ماشین لباس شویی و لباس ها را تحت تاثیر قرار میدهد. طوری که ساختار لباس را از بین میبرد و همچنین به آب گرمکن آن، صدمه میزد و باعث تشکیل رسوب آهک در ماشین لباسشویی میشود.

مشکلات شایع:

همانطور که پیش تر گفته شد، ممکن است ماشین لباسشویی، با مشکلاتی روبرو شود و دچار اختلال شود، این مشکلات می‌توانند موارد زیر باشند:

1. تولید سر و صدای زیاد

دراین صورت ممکن است سر و صدا به دلیل شل شدن پولی ها، یاتاقان محور مخزن و یا خراب بودن بلبرینگ ها باشد و با عوض کردن آنها میتوان آن را درست کرد. گاهی هم سر و صدا میتواند به خاطر وجود جسم خارجی یا زیاد بودن لباس های درون مخزن ماشین لباسشویی باشد.

2. لرزش شدید

عوامل ایجاد این لرزش ها میتواند همان دلایل ایجاد سر و صدا باشد. به طوری که مشکل ممکن است از تسمه ها، یاتاقان، بلبرینگ و یا شل بودن پیچ های ماشین لباسشویی باشد.

3. گرم نبودن آب مخزن

این مشکل میتواند به دلیل اختلال در ترموستات یا المنت ماشین لباسشویی باشد. به طوری که با تنظیم و تعمیر آن میتوان آن را درست کرد. البته به این نکته توجه داشته باشید که اگر مشکل از المنت باشد، حتما از چسب مخصوص جهت جلوگیری از نشتی آب استفاده کنید.

4. نشتی آب ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی از آب برای شست و شو لباس ها استفاده میکند، بنابراین امکان نشتی آب وجود دارد. در صورتی که شاهد نشتی آب بودید، میتواند به دلیل سوراخ بودن لاستیک دور در یا مخزن باشد. همچنین ممکن است شیلنگ خروجی سوراخ شده باشد و یا پمپ آب دچار مشکل شده باشد.

5. نیامدن آب به داخل مخزن

در این حالت به احتمال زیاد مشکل ازهیدرواستات یا تایمر است . همچنین کثیفی شیر الکتریکی ورودی باعث جلوگیری از عبور آب میشود.

6. عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی

در این حالت پمپ تخلیه مشکل دارد که معمولا دستگاه درباره این مشکل به ما هشدار میدهد علاوه بر آن، تایمر ماشین لباسشویی هم احتمال دارد که ایراد داشته باشد.

Call Now Buttonتماس بگیرید! 02168402