تهران، میدان انقلاب، جمال زاده جنوبی
شبکه های اجتماعی

7 اشتباه رایج در استفاده از لوازم خانگی که دستگاه شما را خراب میکند

7 اشتباه رایج در استفاده از لوازم خانگی که دستگاه شما را خراب میکند

لوازم خانگی ها جزو وسایل ضروری در هر خانه می باشد و چون استفاده از آنها در طول روز بسیار زیاد میباشد، اکثرا در معرض استهلاک قرار دارند به همین خاطر خراب شدن آنها یک امر طبیعی است و مصرف کننده را وادار به تعویض وسیله و یا تعمیر آن می کند، اما برای جلوگیری از این اتفاق، مصرف کننده ها باید بعضی از عادات اشتباه خود را در استفاده از وسایل لوازم خانگی درست کنند زیرا طرز استفاده از لوازم خانگی تاثیر زیادی را بر عمر لوازم خانگی دارد، برای زیاد کردن عمر لوازم خانگی خود باید اشتباهات استفاده از لوازم خانگی را در روتین زندگی خود حذف کنید. 7 اشتباهات رایج در استفاده از لوازم خانگی که باعث خراب شدن آنها میشود را در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد.

اشتباهات رایج در استفاده از لوازم خانگی

چگونه استفاده کردن از وسایل لوازم خانگی تاثیر مستقیم بر عملکرد آن ها دارد. برای زیاد کردن عمر مفید وسایل خانگی خود، کافیست اشتباهات رایج در استفاده از لوازم خانگی را از روتین روزانه خود حذف کنید. با ما در ادامه مقاله همراه باشید تا 7 عادت اشتباه را که لوازم خانگی شما را نابود می کند، بیان کنیم.

اشتباهات رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی

چیدمان ظروف در ماشین ظرفشویی، استفاده از مواد شوینده مناسب و مخصوص ظرفشویی و… باید به درستی انجام شود یعنی باید ظروف را برعکس روی آب چکان قرار دهید و نباید چیدمان ظروف در ماشین ظرفشویی به گونه ای باشد که ظروف به هم برخورد داشته باشند که باعث ترک خوردن آنها شود و هر ماده غذایی چسبنده و چربی که روی ظروف چسبیده باشد را باید تمیز کنید و سپس آنها را درون ماشین ظرفشویی قرار دهید. استفاده از پودر مناسب ظرفشویی بسیار مهم می باشد زیرا باعث خرابی ظرفشویی می شود همین نباید ماشین ظرفشویی را بیش از ظرفیت آن پر کنید.

اشتباهات رایج در استفاده از ماشین لباسشویی

بسیاری از مصرف کنندگان ماشین لباسشویی اشتباهاتی را در هنگام استفاده از لباسشویی انجام میدهند که همین اشتباهات باعث خراب شدن و یا نابود شدن ماشین لباسشویی انها میشود، برای جلوگیری از این اتفاقات که منجر به خرابی لباسشویی نشود باید موارد زیر را رعایت کرد: قرار دادن وسایل سنگین روی لباسشویی، قبل از انداختن لباس درون لباسشویی جیب های آن را به طور کامل چک کنید که وسایل و اشیایی در آن قرار نگرفته باشد، استفاده از مواد شوینده و نرم کننده مخصوص ماشین لباسشویی، بعد از هربار شستشو لباس ها سینگ لباسشویی را به طور کامل تمیز و خشک کنید و در آن را باز بگذارید تا خشک شود، بعد از فرایند شستشو ماشین لباسشویی البسه را سریع از لباسشویی خارج کنید تا رطوبت لباس ها باعث آسیب رساندن به لباسشویی نشود.

اشتباهات رایج در استفاده از یخچال

اولین اشتباه رایج در استفاده از یخچال فریزر ها در همان ابتدای کار یعنی اوردن یخچال به خانه می باشد زیرا بسیاری‌از کاربران و مصرف کنندگان برای قرار دادن یخچال در محل مورد تعیین آن را خم میکنند و همین امر باعث میشود که روغن کمپرسور نشت کند و باعث آسیب رساندن به یخچال شود سپس بعد از قرار گرفتن یخچال در جای معین آن را بلافاصله روشن نکنید و بگذارید چند ساعت از آن بگذرد، از قرار دادن غذاهای داغ درون یخچال پرهیز کنید. قبل از هرگونه اقدام به تمیز کاری برای یخچال فریزر آنرا از برق بکشید و فراموش نکنید که پشت یخچال ها را نیز از آلودگی تمیز کنید.

اشتباهات رایج در استفاده از جاروبرقی

اشتباهات رایجی که کاربران و مصرف کنندگان در جاروبرقی انجام میدهند این می باشد که پاکت یا کیسه جاروبرقی را تمیز و خالی نمی کند و این کار باعث کم شدن مکش جاروبرقی افت کیفیت آن به مرور زمان و کاهش طول عمر آن میشود.

اشتباه بودن خرده ریز غذا درون فر گاز

بعد از پختن غذا درون فر باید خورده و مواد غذایی که هنگام چخت درون آن قرار گرفته است را پاک کنیم. بهتر ات آلومینیوم را روی قفسه هی فر قرار دهید تا در هنگام تمیز کردن آن راحت باشید اما به این نکته توجه داشته باشید که فویل آلومینیوم را نباید ته فر قرار دهید زیرا باعث آسیب رساندن به سیستم گرمایشی فر میشود.

اشتباهات رایج در استفاده از کولر گازی

استفاده از سایز مناسب کولر گازی یعنی اگر فضای خانه شما بزرگ می باشد نباید از سایز کوچک کولر گازی استفاده کنید زیرا در این صورت دستگاه باید به طور تمام وقت کار کند تا هوای محیط را کاهش دهد و همین باعث آسیب رساندن به دستگاه میشود. تمیز کردن پره ها و کویل های‌کولرگازی، استفاده نکردن از ترموستات، روشن گذاشتن کولر گازی وقتی کسی داخل خانه نباشد، سرویس نکردن منظم کولر گازی اشتباهات رایجی میباشد که کاربران انجام میدهند همین امر باعث آسیب رساندن به کولر گازی می شود.

اشتباهات رایج در استفاده از پکیج

اشتباهات رایج در استفاده از پکیج وجود دارد که باعث خراب شدن و از کار افتادن پکیج می شود که برخی از این عوامل شامل موارد زیر میباشد: استفاده از اندازه نادرست از پکیج برای منزل، استفاده نکردن از اندازه نامناسب برای لوله ورودی گاز، تهویه نامناسب هوا، نامناسب بودن مکان نصب کولر گازی و… .

اشتباهات رایج در استفاده از تلویزیون

تلویزیون ها جزو وسایل مهم و کاربردی در منزل میباشد که بسیاری از کاربران در نگهداری و استفاده از آن دقت و و حساسیت لازمه را ندارند و با انجام بعضی از کارها باعث از کار افتادن و ایجاد آسیب برای تلویزیون میشوند برخی از اشتباهات که برای تلویزیون رایج می باشد شامل: تمیز کردن تلویزیون وقتی روشن است و یا استفاده از محلول های که باعث آسیب رساندن به صفحه تلویزیون می شود، نداشتن محافظ برق برای پریز تلویزیون به دلیل نوسان برق و اتصالات برق و… میباشد.

تعمیر لوازم خانگی توسط تکنسین کارا با استاد

لوازم خانگی ها اکثرا وسایلی هستند که با برق کار می کنند و لوازم برقی آسیب پذیری بیشتربی نسبت به سایر وسایلی که با برق کار نمی کنند دارند. کاربران و مصرف کنندگان لوازم خانگی باید برای افزایش طول عمر دستگاه خود نگهداری، سرویس و استفاده درست از لوازم خانگی را انجام دهند، اما در بعضی از موارد با رعایت و یا رعایت نکردن این عوامل دستگاه لوازم خانگی شما دچار مشکل و ایراداتی میشود که در آن صورت نیاز به تعمیر و یا در صورت لزوم تعویض دستگاه دارید.
تعمیر و تعویض لوازم خانگی یک کار تخصصی و حرفه ای میباشد و نباید انجام این کار توسط فردی که دانش و اطلاعاتی در این زمینه ندارد انجام شود زیرا نه تنها مشکل به وجود آمده برای دستگاه شما را برطرف نخواهد کرد بلکه باعث بروز مشکلات و ایرادات و یا در بدترین شرایط باعث از کار افتادن دستگاه می شود، پس بهتر است از همان ابتدا در صورت مواجه شدن با مشکل به وجود آمده برای دستگاه لوازم خانگی خود تعمیر و تعویض آن را به دست فرد کار بد و ماهر در این زمینه بسپارید.
 کارا با استاد دارای تعمیرکار و تکنسین در زمینه تعمیرات لوازم خانگی می باشد و تمام خدمات تعمیرات لوازم خانگی توسط تکنسین و تعمیرکاران کارا با استاد با ضمانت انجام می شود پس با خیال راحت میتوانید در صورت خراب بودن هر دستگاه از لوازم خانگی خود، دستگاه را به دست تکنسین تعمیرات کارا با استاد بسپارید.

اشتباهات رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی

سوالات متداول

برای جلوگیری از خراب شدن لوازم خانگی چه کاری باید کرد؟

برای جلوگیری از اشتباهات رایج در استفاده از لوازم خانگی بهتر است سرویس لوازم خانگی و نگهداری درست از وسایل را به درستی انجام دهید تا لوازم خانگی شما عمر مفیدی داشته باشند.

آیا با نگهداری درست از لوازم خانگی باعث بالا رفتن عمر آن وسیله می شود؟

بله هرچقدر در نگهداری وسیله برقی یا لوازم خانگی اهمیت بدهید یقینا طول عمر وسیله شما بیشتر خواهد بود.

آیا با ریختن مایع زیاد در لباسشویی باعث کاهش طول عمر آن میشود و جزو اشتباهات رایج در استفاده از لوازم خانگی است؟

بله مایع لباسشویی باید به اندازه حجم لباس ها ریخته شود تا از ازبین رفتن یا خراب شدن لباسشویی خود جلوگیری کنید.
نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید
Call Now Buttonتماس بگیرید! 02168402