تهران، میدان انقلاب، جمال زاده جنوبی
شبکه های اجتماعی

دلایل گرم نشدن آب پکیج با راه حل

دلایل گرم نشدن آب پکیج با راه حل

پکیج در اصل سیستم گرمایشی است که هم وظیفه گرم کردن آب مصرفی (شستشو، حمام و…) را دارد و هم مانند موتورخانه وظیفه گرم کردن آب سیستم گرمایشی  مکان مورد نظر را دارد. پکیج ها جایگزین بسیار مناسب تری برای موتورخانه ها هستند از این جهت که فضای بسیار کمتری را اشغال میکنند، بازدهی بالاتری دارند ، نگهداری آن اسان تر و همچنین  باعث صرفه جویی در هزینه ها می شوند. پکیج‌ها انواع مختلفی دارند که بر اساس حالت های مختلف دسته بندی می شوند. در طول مدت زمان استفاده از پکیج ها ممکن است مشکلاتی برای آنها پیش اید که ما در این مقاله به گرم نشدن آب پکیج و علت های آن به همراه راه  حل اشاره میکنم.

دلایل گرم نشدن آب پکیج

عوامل متعددی وجود دارد که موجب گرم نشدن آب پکیج می شوند. گرم نشدن آب پکیج در بعضی مواقع ممکن است مربوط به یک مشکل ساده باشد مانند تنظیم نبودن درجه پکیج و در بعضی مواقع باید علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج را ناشی از معیوب بودن قطعات مهم دستگاه دانست.

لوگو

ابتدا بهتر است بدانیم که پکیج ها از لحاظ مبدل به دو دسته تک مبدل و دومبدل تقسیم میشوند و تنها پکیج های دو مبدل دارای شیر سه طرفه (شیری که ظیفه باز و بسته کردن مسیر جریان آب گرم مصرفی و سیستم گرمایشی را در پکیج بر عهده دارد) هستند. بنابراین خرابی شیر سه ‌طرفه در پکیج‌هایی که دارای دو مبدل هستند رخ میدهد بدین صورت که آب گرم وارد مبدل ثانویه نمی‌شود و هم آب پکیج هم گرم نخواهد شد.

لوگو

فلوسوئیچ یا شیر برقی نوعی کلید الکتریکی در پکیج است که تشخیص باز و بسته شدن آب گرم مصرفی در پکیچ است.. باز شدن آب گرم باعث می‌شود که به تیغه  که در مسیر پکیج تعبیه شده نیرو وارد شود و کلید فلوسوییچ  روشن شود. با روشن شدن کلید فلوسوییچ، برد دستور روشن شدن مشعل پکیج و گرم شدن آب به میزان لازم را می‌دهد و بدین ترتیب در یک لحظه آب گرم وارد لوله‌های ساختمان می‌شود. خرابی فلوسوییچ باعث می‌شود که هیچ‌گونه اطلاعاتی مبنی بر نیاز به آب گرم به برد ارسال نشود و سرد بودن مداوم آب لوله‌کشی را به همراه داشته باشد. خرابی فلوسوئیچ یکی از دلایل گرم نشدن آب پکیج ها می باشد. در صورتی که هنگام باز کردن آب گرم به پکیج خود نگاه کنید، اگر متوجه شدید، که یک نشان‌ گر کوچک شروع به چشمک‌ زدن می‌ کند، این نشانگر نشان دهنده ی قسمتی از قطعه فلوسوییچ می باشد، که ممکن است، به مرور زمان خراب شود. برای این که از سالم بودن این قطعه مطمئن شوید، بهتر است، شیر آب گرم را برای چند لحظه‌ ای باز بگذارید، و به پکیج نگاه کنید. اگر نشان‌ گر پکیج روشن نمی‌ شود، به احتمال زیاد مشکل در همین بخش می باشد.البته توصیه می‌کنیم اگر تجربه و مهارت کافی در این زمینه ندارید این کار را به یک کارشناس حرفه ای بسپارید.

 

لوگو

زمانی که آب را باز می‌کنیم؛ قطعه فلوسوئیچ که در قسمت قبل به آن اشاره کردیم  باز شدن آب را تشخیص می‌دهد و در این زمان قطعه سنسور دما یا NTC دمای آب را تشخیص میدهد حال اگر دمای آب کمتر از میزان دمای تنظیم شده بر روی برد پکیج باشد؛ پکیج بلافاصله بعد از آن روشن خواهد شد حال اگر این قطعه خراب باشد دمای آب را نمی تواند درست تشخیص دهد و باعث میشود سیستم پکیج به اشتباهی فکر ‌کند که آب گرم است که همین می‌تواند علت روشن نشدن پکیج و در نتیجه گرم نشدن آب پکیج به شمار رود. تنها راه حل این مشکل تعویض این قطعه توسط کارشناس است.

لوگو

گاها در برخی زمانها ممکن است مدار آب گرم و آب سرد با یک دیگر تداخل  پیدا کنند بدین صورت که مسیر آب سرد ساختمان به مسیر آب گرم راه پیدا کرده است. و باعث پایین امدن دمای اب گرم می شود. این پدیده را کوپل بودن مدار آبگرم و آب سرد می نامند، در صورت بروز چنین مکلی باید با کارشناس مجرب تماس حاصل کنید.

لوگو

درصورت پایین بودن بیش از اندازه دمای آب ورودی به پکیج نیز، ممکن است. شعله پکیج دمای اب ورودی را نتواند به دمای مورد نظر برساند و خروجی آب پکیج همچنان دمای پایینی داشته باشد.

لوگو

اگر سوخت وارد شده به پکیج کمتر از میزان مورد نیاز باشد موجب می شود ارتفاع شعله پایین بیاید و آب به دمای مناسب نرسد. از دلایل بروز این اتفاق میتوان به افت فشار گاز، استفاده نکردن از لوله های گاز مناسب و وجود نشتی در لوله اشاره کرد. اگر دلیل گرم نشدن آب پکیج از سوخت کافی نرسیدن به پکیج باشد بهتر است سریعا مشکل را پیگیری و با کارشناسان مربوطه تماس بگیرید.

دلایل گرم نشدن آب پکیج با راه حل

تعمیر مشکل گرم نشدن آب پکیج

همان طور که توضیح دادیم دلایل مختلفی وجود دارد که موجب گرم نشدن آب پکیج میشود که بعضی از این مشکلات جزئی و قابل حل بوده و در شرایطی هم نیازمند تعمیر اساسی و یا تعویض قطعه بوده یا ممکن است زمان هایی هم لوله دچار نشتی یا خرابی شده باشد منتها مراتب تشخیص این که کدام یک از مشکلات عامل گرم نشدن آب پکیج است کار یک نیروی متخصص است پس بنابراین بهترین کار در این زمان تماس با کارشناس مربوطه است که در این امر کارا با استاد میتواند شما را یاری رساند.

سوالات متداول

ایا جزء موارد گفته شده دلایل دیگری هم برای گرم نشدن اب پکیج وجود دارد؟

بله موارد زیادی وجود دارد برای گرم نشدن آب پکیج مانند طولانی بودن مسیر لوله کشی ، وجود رسوب در رادیاتورها ، خراب شدن ترموستات پکیج و....

آیا گرم نشدن آب پکیج می تواند خطر آفرین هم باشد ؟

در بعضی مواقع بله ، بستگی به مشکل به وجود آمده در پکیج می باشد زیرا ممکن است لوله ها دچار نشتی شده باشد.

گرم نشدن آب پکیج چه مشکلاتی را ممکن است به وجود می آورد ؟

در بعضی لوازم خانگی برای کار کردن با آنها شما نیازمند آب گرم هستید که این امر ممکن است موجب اختلال در کار شما شود.

هزینه تعمیر گرم نشدن آب پکیج چقدر است ؟

هزینه تعمیر پکیج در این شرایط با توجه به مشکل پیش آمده برای ان متغیر می باشد و ابتدا باید مشکل آن بررسی شود تا هزینه مورد نظر را بشود تخمین زد.
نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید
Call Now Buttonتماس بگیرید! 02168402