تهران، میدان انقلاب، جمال زاده جنوبی
شبکه های اجتماعی

9 علت اصلی بوی بد یخچال با ارائه راه حل 100% تضمینی

9 علت اصلی بوی بد یخچال با ارائه راه حل 100% تضمینی

یخچال ها یکی از لوازم مهم و کاربردی در منزل بین کاربران میباشد که در برند های مختلفی تولید و وارد بازار شده اند که یخچال دوو و یخچال اسنوا از برند های معروف و پر طرفدار در بین کاربران میباشد.
متداول ترین و  اصلی ترین علت بوی بد یخچال که شامل یخچال اسنوا و دوو می باشد، فاسد شدن مواد غذایی داخل یخچال میباشد.
 ایجاد این مشکل در یخچال ها ام از یخچال دوو و یخچال اسنوا برای کاربران مشکلات و کلافگی هایی را به وجود آورده است.
علت بوی بد یخچال به عوامل مختلفی بستگی دارد که بعضی از این عوامل توسط خود کاربران درست میشود اما بعضی از عوامل وجود دارد که نیاز به تعمیر کار و تکنسین در زمینه تعمیر یخچال دوو دارید، در ادامه به علت بوی بد یخچال و دلایل بروز این اتفاق می پردازیم.

علت بوی بد یخچال و دلایل آن

دلایل و عوامل مختلفی در ایجاد بوی بد در یخچال ها در هر برندی مانند یخچال اسنوا و یخچال دوو و غیره تاثیر گذار هستند که در ادامه دلایل و عوامل به وجود آمده این مشکل برای یخچال را به همراه راه حل برای از بین بردن بوی بد یخچال می پردازیم که بعضی از این مشکلات با انجام دادن برخی از کارها توسط کاربر حل می شوند اما بعضی از مشکلات به وجود آمده برای بوی بد یخچال باید توسط فرد متخصص در زمینه تعمیرات یخچال اعم از تعمیر یخچال اسنوا برطرف و تعمیر شوند.

فاسد شدن مواد غذایی در یخچال

یکی از اصلی ترین دلیل برای علت بوی بد یخچال، فاسد شدن مواد غذایی در یخچال می باشد مثلا ممکن است مواد غذایی‌ای به مدت چند روز درون یخچال باشد، بدون شک این مواد غذایی فاسد شده است و بوی نامطبوع فاسد شدن مواد غذایی باعث ایجاد بوی بد دریخچال میشود که باید مواد غذایی فاسد شده را از یخچال خارج کنید.

علت بوی بد یخچال الکترواستیل

ریخته شدن مایعات درون یخچال از علت بوی بد یخچال

 یکی دیگر از علت بوی بد یخچال، ریخته شدن مایعات مانند: نوشیدنی‌ها، شربت های‌دارویی، جوشانده های گیاهی‌ و دمنوش ها و… در یخچال میباشد زیرا ممکن است درب آنها باز باشد و یا به صورت شل بسته شده باشد و حتی تاریخ انقضای آنها گذشته باشد و با ریخته شدن آنها در یخچال باعث ایجاد بوی بد در یخچال میشود که باید یخچال تمیز کنید.

دلیل بوی بد از یخچال سامسونگ

تمیز نکردن یخچال

یکی دیگر از علت بوی بد یخچال،  تمیز نکردن یخچال بیشتر از دو هفته میباشد. تمیز کردن یخچال ارتباطی با برند و مدل یخچال شما ندارد، یخچال ها باید حداقل هفته ای دوبار به صورت کامل تمیز و نظافت شوند و انجام ندادن نظافت یخچال باعث ایجاد بوی بد در یخچال میشود.

علت بوی بد یخچال ال جی

جنس به کار برده شده درون یخچال از علت بوی بد یخچال

مورد بعدی علت بوی بد یخچال مربوط به جنس به کار رفته شده درون یخچال میباشد.
جنس درونی اکثر یخچال ها از جنس پلاستیک مقاوم میباشد که پلاستیک بوی بد مواد غذایی را به خود جذب می کند و در طولانی مدت باعث ایجاد بوی بد در یخچال میشود
برای رفع بوی بد یخچال ابتدا باید مواد غذایی فاسد شده را از یخچال خارج کنید سپس یخچال را تمیز کنید
برای تمیز کردن فضای درونی یخچال باید از مواد مناسبی استفاده کنید در واقع موادی که میتوانید برای تمیز کردن فضای درون یخچال از آن استفاده کنید، جوش شیرین و قهوه میباشد، قهوه با تولید بوی تلخ خود بوی بد یخچال به خود جذب می کند.

دلایل بوی بد یخچال

خرابی قطره چکان یخچال

قطره چکان یخچال وسیله ای میباشد که رطوبت یخچال را به خود جذب می کند تا آن را سرد کند و همین کار به سرد کردن یخچال کمک می کند، با خراب شدن قطره چکان یخچال باعث میشود که رطوبت درون یخچال جمع شود و همین امر باعث ایجاد بوی بد در یخچال شود برای رفع این مشکل باید سینه یخچال که مخصوص به قطره چکان است را از یخچال در بیاورید و آن را بشوید، اما اگر نتوانستید سینه یخچال را پیدا کنید میتوانید از یک تعمیرکار در زمینه تعمیر یخچال کمک بگیرید.

دلایل بوی بد یخچال اسنوا

تنظیم نبودن دمای یخچال از علت بوی بد یخچال

یکی از مشکلات به وجود آمده برای بوی بد یخچال تنظیم نبودن دمای داخلی آن میباشد که برای تنظیم کردن دمای یخچال می توانید از دفترچه راهنمای یخچال خود استفاده کنید. دمای درون یخچال باید بین 3-2 درجه سانتیگراد باشد ولی دمای درون یخچال در مناطق با هوای مرطوب کمی متفاوت میباشد.

علت بوی بد از یخچال ال جی و اسنوا

کثیفی کویل ها و کندانسور موتور یخچال

کویل ها، کندانسور وموتور یخچال که در پشت یخچال قرار دارند با کثیف شدن آنها باعث ایجاد بوی بد در یخچال میشود برای از بین بردن بوی بد یخچال باید از مسواک تمیز برای پاک کردن ذراتی که به کویل کندانسور وصل شده اند استفاده کنید، اگر با تمیز کردن آن قطعه از یخچال بوی بد یخچال از بین نرفت باید از یک تکنسین تعمیرات یخچال برای بررسی و تعمیر کردن کمک بگیرید تا با بررسی دقیق مشکل به وجود آمده را برطرف کند.

رفع بوی بد یخچال با سرکه سفید

ماندن آب در آب سرد کن

یکی دیگر از علت بوی بد یخچال ماندن آب در آب سرد کن یخچال می باشد زیرا بدنه و جنس آب سرد کن از پلاستیک میباشد و با ماندن آب درون آن باعث ایجاد بوی بد در یخچال می شود .

رفع بوی بد یخچال با جوش شیرین

خرابی یکی از قطعات یخچال از علت بوی بد یخچال

ایجاد مشکل و نقص فنی برای یکی از قطعات یخچال باعث عدم تبادل هوای سرد در داخل یخچال می شود و همین امر باعث ایجاد بوی بد در یخچال میشود.

رفع بوی بد یخچال با قهوه

رفع علت بوی بد یخچال

برای رفع بوی بد یخچال باید اقداماتی را انجام دهید. ابتدا دوشاخه یخچال راازبرق بکشید و یخچال را خاموش کنید سپس محتویات داخل یخچال را خارج کنید، اکنون باید بوی بد یخچال را از بین ببرید برای این کار باید از مواد مناسب مانند جوش شیرین، لیمو ترش، اسپری مخصوص یخچال و… برای تمیز کردن و گرفتن بوی بد یخچال استفاده کنید، با استفاده از یک تکه پارچه تمیز و مواد شوینده مناسب  یخچال را تمیز کنید. 
بعد از تمیز کردن یخچال با جوش شیرین و مواد مناسب برای تمیز کردن یخچال باید قهوه، قطعه‌ای از زغال و بوگیر مخصوص یخچال را درون یخچال قرار دهید تا بوی بد یخچال بگیرند. 

رفع بوی بد یخچال توسط تکنسین تعمیرات یخچال

همانطور که در بالا به صورت کامل دلایل بروز بوی بد یخچال را به همراه راه حل های رفع آن بیان کردیم، رفع بعضی از مشکلات برای ایجاد بوی بد در یخچال برای کاربران راحت نمی باشد و در واقع یک کار تخصصی است و انجام آن نیز نیازمند به فرد متخصص و حرفه ای در زمینه تعمیرات یخچال دارد.
تعمیر یخچال باید به صورت اصولی و از پایه توسط فرد متخصص و تکنسین در این زمینه انجام شود زیرا اگر فردی که هیچگونه دانش و اطلاعاتی در زمینه تعمیرات یخچال نداشته باشد و دست به تعمیر برای قطعه معیوب برای رفع آن شود نه تنها مشکل آن قطعه رفع نمی شود بلکه باعث آسیب رساندن به سایر قطعات دیگر یخچال می شود پس بهتر است از همان ابتدا مشکل را به دست فرد متخصص بسپارید.
علت بوی بد در یخچال همانطور که گفته شد دلایل مختلفی دارد که اگر قادر به حل این مشکلات نبودید می توانید از خدمات تعمیرات یخچال کارا با استاد برای برطرف کردن بوی بد یخچال توسط تکنسین و فرد متخصص در زمینه تعمیر یخچال کمک بگیرید.

رفع بوی بد یخچال با لیمو ترش

سوالات متداول

آیا برای از بین بردن بوی بد یخچال میتوان از سرکه استفاده کرد؟

برای برطرف کردن بوی بد یخچال از روش های مختلفی استفاده می شود که استفاده از سرکه نه تنها بوی بد یخچال را از بین می برد بلکه آن را نیز ضدعفونی می کند.

چه راهکارهایی برای از بین بردن بوی بد یخچال وجود دارد؟

از بین بردن بوی بد یخچال روش های مختلفی مانند: استفاده از جوش شیرین، استفاده از قهوه، سرکه سفید، بوگیر یخچال، اسپری مخصوص یخچال، زغال، لیمو ترش و... وجو دارد.

استفاده از جوش شیرین چه تاثیری بر از بین رفتن بوی بد یخچال دارد؟

هرگونه بوی بد در یخچال با عوامل مختلفی از بین می رود که یکی از روش های بسیار تاثیر گذار برای از بین رفتن بوی بد یخچال استفاده از جوش شیرین می باشد زیرا تمام بوی بد موجود در یخچال را به طور کامل از بی میبرد.
نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید
Call Now Buttonتماس بگیرید! 02168402