تهران، میدان انقلاب، جمال زاده جنوبی
شبکه های اجتماعی

 7 دلیل سرو صدای زیاد لباسشویی با راه حل

لباسشویی امروزه یکی از کاربرد ترین و ضروری ترین وسایل در خانه به حساب می آید که وظیفه آن شست و شو لباس ها و هرگونه پارچه دیگری است . در این مقاله ما قصد داریم به یکی از مشکلات اصلی و شایع در لباسشویی ها بپردازیم یعنی علت صدا زیاد به وجود آمده در لباسشویی ها که هم امری ناخوشایند بوده و هم امکان آسیب رساندن به قطعات داخلی در طولانی مدت را دارد که میتواند دلایل مختلفی داشته باشد، در مواقعی ممکن است به دلایل ساده‌ای چون وجود شی یا اشیاء فلزی در لباسشویی دستگاه دچار سر و صدا شود اما زمان هایی هم وجود دارد که ممکن است قطعات دچار آسیب و یا مشکل بوده که در ادامه این موارد را بررسی خواهیم کرد. 

علت سرو صدای زیاد ماشین لباسشویی

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که پس از چندین وقت استفاده از ماشین لباسشویی خود صدا های ناهنجار و گوناگونی را از آن شنیده باشید که هر کدام از صدا ها علتی دارند که در ادامه به بررسی هر کدام از این علت ها می پردازیم.

خراب شدن پمپ تخلیه

خراب شدن تسمه

خراب شدن بلبرینگ ها

آسیب دیدن کمک فنر

خراب شدن موتور

تراز نبودن لباس شویی

خراب شدن بالشتک موتور

پمپ تخلیه درماشین های لباسشویی قطعه ای است که وظیفه پمپ کردن اب به داخل دیگ و  تخلیه اب کثیف در هنگام ابکشی را دارد که در زمان تخلیه اب اگر شما متوجه صدا های غیر طبیعی از ماشین لباس شویی خود شوید این امکان را دارد که پمپ دستگاه شما براثر نوسانات برق خراب شده باشد. در این موقعیت باید پمپ تخلیه را تعویض نمایید. تعویض این قطعه حتماً باید توسط یک کارشناس  متخصص انجام شود.  

خراب شدن تسمه

در بیشتر ماشین های لباسشویی به خصوص  درب از جلو برای وصل کردن موتور به دیگ یا سبد شوینده ماشین لباسشویی از تسمه استفاده می شود که جنس ان معمولا از پلاستیک بوده و هم به صورت ساده و هم چند ردیفه وجود دارد و در صورت این که برامدگی های بین دنده ها تسمه ترک بخورد موجب خرابی تسمه و علت سرو صدای به وجود آمده در ماشین های لباسشویی می شود. 

خراب شدن بلبرینگ ها

قسمت سبد شوینده ماشین لباسشویی بر روی یک بلبرینگ قرار گرفته است که آزادانه می چرخد و وظیفه این را دارد که در  هنگام چرخش دیگ داخلی از سرو صدای ایجاد شده جلوگیری کند که با گذر زمان و استفاده زیاد از لباسشویی ممکن است روانه کننده بین این سطوح از بین برود و سرو صدای زیادی ایجاد کند. در صورت کار کردن بی رویه از لباسشویی و استفاده از حجم لباس در آن موجب به وجود آمدن این مشکل میشود. شکل این صدا معمولا صدایی شبیه به صدای جیغ است که در صورتی که بلبرینگ دچار ساییدگی شود برای حل آن حتما باید با یک تعمیرگاه مجاز تماس گرفته.

آسیب دیدن کمک فنر

ماشین های لباسشویی به خصوص درب از جلو دارای کمک فنر هایی هستند که وظیفه کاهش ارتعاش و یا لرزش به وجود آمده در دیگ داخلی ماشین های لباسشویی را دارند کمک فنر از یک سمت به دیگ داخلی و از سوی دیگر به بدنه‌ی ماشین لباسشویی متصل میشود
این کمک فنرها به مرور زمان و با استفاده مداوم از ماشین لباس شویی موجب فرسودگی شده و باعث میشود لباسشویی در هنگام چرخش و شستشو سرو صدای زیادی تولید کند.

خراب شدن موتور

از مواردی که می توان منجر به صدای زیاد ایجاد شده در لباسشویی اشاره کرد ، موتور محرک آن می باشد که بسیار مهم میباشد و عدم توجه کردن به ان و رفع نکردن این اشکال در نهایت باعث خرابی های بیشتر خواهد شد. موتور در ماشین های لباسشویی وظیفه کنترل چرخش مناسب سبد را بر عهده دارد. در بسیاری از مواقع علاوه بر صدای ناهنجار بوی سوختگی نیز ممکن است از دستگاه به مشامتان برسید که علت خراب شدن موتور خواهد بود.

تراز نبودن لباس شویی

ماشین لباسشویی خود دستگاه سنگینی بوده بالاخص قسمت دیگ داخلی آن و زمانیکه آبگیری انجام میشود نیز سنگین تر هم میشود در این حالت اگر لباسشویی تراز نبوده باشد و پایه های لباس به زمین چفت نباشد باعث میشود لباسشویی در زمان شستشو سرو صدای زیادی را ایجاد کند . پس زمانی که ماشین شما دچار صدا شد ابتدا از تراز بودن آن مطمئن شوید

خراب شدن بالشتک موتور

در بیشتر ماشین‌های لباسشویی برای انتقال قدرت موتور از یک قطعه به اسم بالشتک موتور استفاده می‌شود. این بالشتک لرزش شاخک‌ها را کمتر کرده و باعث کاهش صدای لباسشویی می‌شود. این بالشتک به مرور زمان و استفاده طولانی‌ مدت از ماشین لباسشویی دچار فرسودگی شده و باعث ایجاد صدا از لباسشویی میشود. برای رفع این مشکل باید اتاقک ماشین لباسشویی را بردارید تا به قطعه بالشتک لباسشویی دسترسی پیدا کنید و بهتر است در این مورد از یک متخصص کمک بگیرید.

راه حل رفع مشکل صدا دادن ماشین های لباس شویی

برای حل مشکل صدا دان ماشین های لباسشویی باید به این نکته توجه داشته باشیم که این صدا های به وجود آمده بر اثر چه مشکلی است در بعضی مواقع این صداها ممکن است بر اثر اشتباهات سهوی و بی توجهی ها در استفاده از ماشین لباسشویی اتفاق بیفتد. اما زمان هایی است که این صدا ها بر اثر مشکلاتی که به چند مورد از ان ها هم در بالا اشاره کردیم اتفاق بیفتد در این شرایط بهترین کار تماس با یک تعمیرگاه مجاز است زیرا در صورتی که خود دست بکار شوید امکان زیادی دارد که صدمات و مشکلات بیشتری را به دستگاه خود ایجاد کنید پس بهتر است که در این زمینه از یک متخصص کمک گرفته و حل مشکل را به او بسپارید. کارا با استاد یک تعمیرگاه مجاز است است که میتواند در این زمینه شما را یاری فرماید.

سوالات متداول

ایا سرو صدای ایجاد شده توسط ماشین لباسشویی میتواند موجب اسیب رسیدن به آن شود ؟

بستگی به علت صدای به وجود امده دارد در بعضی موارد ممکن است قطعه مهمی دچار اسیب وایجاد صدا شده باشد که در این زمان بهتر است سریعا رسیدگی شود در بعضی مواقع هم ممکن است براثر تخلیه اب در زمان ابکشی یا وجود اشیاء خارجی مانند اشیاء فلزی در دیگ در هنگام چرخش باشد باشد پس برخی از این صداهایی که از لباسشویی شنیده می‌شود، نگران‌کننده نیستند و به خاطر اشتباهات سهوی در استفاده از ماشین لباسشویی اتفاق می‌افتند.

به جزء موارد گفته شده در بالا علت های دیگری هم در به وجود آمدن صدای لباسشویی وجود دارد

بله بیشتر از اندازه یا کمتر از حجم ماشین لباسشویی در آن لباس قرار دادن یا گیر کردن جسم خارجی در موتور تخلیه

هزینه تعمیر صدا دادن لباسشویی چقدر است ؟

هزینه تعمیر لباسشویی در این شرایط با توجه به مشکل پیش آمده برای ان متغیر می باشد و ابتدا باید مشکل آن بررسی شود تا هزینه مورد نظر را بشود تخمین زد.
نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید
Call Now Buttonتماس بگیرید! 02168402