تهران، میدان انقلاب، جمال زاده جنوبی
شبکه های اجتماعی

7علت سرد نکردن یخچال با ارائه راه حل %100 تضمینی

7علت سرد نکردن یخچال با ارائه راه حل %100 تضمینی

یخچال ها وسایل مهم و کاربردی در منزل میباشند و  در برند ها و مدل های مختلفی مانند یخچال سامسونگ، یخچال ال جی و…  در بازار وجود دارند.
 هرگونه خرابی در یخچال ها اعم از یخچال سامسونگ و ال جی و غیره  باعث ایجاد نگرانی برای کاربران می شود زیرا مواد غذایی و خوراکی در یخچال قرار گرفته است و هرگونه مشکل و ایراد برای یخچال باعث ازبین رفتن مواد غذایی داخل یخچال سامسونگ میشود، 
اگر درب یخچال را باز کردید و و آب یا هر مواد غذایی دیگری را از یخچال برداشتید و مشاهده کردید که خنک نمی باشد این نشان دهنده این است که یخچال شما دچار مشکل و نقص فنی شده است که باید  تعمیر یخچال سامسونگ را در اولین فرصت برای جلوگیری از آسیب به سایر قطعات دیگر یخچال اقدام کنید
 در ادامه به علت سرد نکردن یخچال اشاره میکنیم پس با ما در ادامه مقاله همراه باشید.

دلایل سرد نشدن یخچال

سرد نکردن یخچال یعنی اینکه دستگاه روشن است ولی نمیتواند دما را کاهش دهد و اگر سرمای کافی در یخچال نباشد باعث فاسد شدن سریع مواد غذایی داخل یخچال میشود.
 یخچال ها در برند های مختلفی وجود دارند که یخچال ال جی در بین کاربران پر طرفدار می باشد.
 علت سرد نکردن یخچال ال جی و سایر یخچال ها دلایل مختلفی دارد یعنی عوامل مختلفی بر روی یخچال تاثیر میگذارد و باعث می شود که مواد غذایی داخل یخچال ال جی خنک نشود و شما را نیازمند به تعمیر یخچال ال جی کند، که این دلایل را ادامه توضیح خواهیم داد. 

تنظیم نبودن دمای یخچال از علت سرد نکردن یخچال

 اولین علت برای سرد نکردن یخچال، تنظیم نبودن دمای یخچال میباشد. معمولا دمای یخچال در فصل تابستان و زمستان نسبت به شرایط آب و هوا متفاوت است، اگر یخچال شما قدیمی می باشد تنظیم کردن دمای‌یخچال توسط ترموستات ولومی و در مدل یخچال های‌جدید تنظیم دما توسط کلیک و صفحه دیجیتال انجام می شود.

سرد نکردن یخچال فریزر امرسال
علت سردنکردن یخچال

پر کردن یخچال از مواد غذایی بیش از ظرفیت آن

 اگر یخچال را از مواد غذایی بیشتر از ظرفیت یخچال پر کنید علاوه بر افزایش فشار بر کمپرسور باعث سرد نکردن مواد غذایی داخل یخچال نیز می شود زیرا گردش هوا به صورت یکدست بین تمام مواد غذایی نمیچرخد و همین مسئله باعث می شود تا مواد غذایی داخل یخچال خنک نشود.

مشکل در برق رسانی و سیم کشی از علت سرد نکردن یخچال

یکی از اصلی ترین مشکل برای سرد نکردن یخچال وجود مشکل و نقص در برق رسانی و سیم کشی آن میباشد با قطع و وصل شدن برق در یخچال باعث میشود که یخچال به طور مداوم خاموش و روشن شود و موتور یخچال زمان مناسبی برای خنک کردن یخچال پیدا نکند که بهتراست در اولین فرصت از یک تعمیرکار در زمینه تعمیر یخچال برای برطرف کردن این
مشکل کمک بگیرید.

علت سرد نکردن بالای یخچال
علت سرد نکردن طبقه بالا یخچال

قرار گرفتن مانع و عدم گردش هوا

در داخ یخچال ها فن ها و دریچه هایی هوایی قرار گرفته است که وظیفه آنها جریان گردش هوا داخل محفظه ها یخچال میباشد و اگر بسته های مواد غذایی بزرگی در جلوی آنها قرار بگیرد باعث عدم گردش جریان هوا در یخچال می شود و همین امر باعث سرد نکردن و یا خنک نکردن یخچال میشود.

خراب بودن درب یخچال از علت سرد نکردن یخچال

 بعضی وقت ها ممکن است علت سرد نکردن یخچال مربوط به خرابی درب یخچال باشد در این موقع باید درب ها و واشرهای‌درب یخچال را چک کنید و با باز و بسته کردن درب یخچال چراغ خاموش و روشن بودن آن را چک کنید اگر به درستی کار نکرد یعنی دچار مشکل شده است و باید واشر یا نوار لاستیکی دور درب یخچال را تعویض کنید تا مشکل به وجود آمده برای یخچال فریزر برطرف شود.

علت سرد نکردن قسمت پایین یخچال
علت سرد نشدن یخچال ساید سامسونگ

سوختن موتور کندانسور

یکی دیگر از علت های سرد نکردن یخچال مربوط به موتور کندانسور میباشد که سوخته و یا دچار مشکل شده است، اگر موتور کندانسور خراب شده باشد هوا به خوبی از سیم پیچ های آن عبور نمی کند و گاز نیز در جریان خنک کنندگی قرار گیرد و همین امر باعث سرد نکردن یخچال میشود.

قرار گیری یخچال در جای نامناسب از علت سرد نکردن یخچال

یخچال اگر در ای گرم و سرد مانند فضای باز یا بسته قرار بگیرد خنک کنندگی هوای آن دچار مشکل میشود زیرا اگر محیط خیلی گرم و یا خیلی سرد باشد باشد باعث میشود که یخچال به طور عادی کار نکند همین امر باعث سرد نکردن یخچال میشود.

علت سرد نشدن یخچال سامسونگ
علت سرد نکردن یخچال سوزان

کم بودن گاز یخچال

از اصلی ترین و شایع ترین مشکل در سرد نکردن یخچال کم بودن گاز مبرد یخچال میباشد که برای تعمیر و زدن گاز مبرد برای یخچال بهتر است از یک تعمیرکار در زمینه تعمیر یخچال کمک بگیرید.

مشکل در فن اواپراتور از علت سرد نکردن یخچال

 وظیفه‌ی فن اواپراتور انتقال سرما از فریزر به یخچال می باشد اگر این قطعه از یخچال دچار مشکل و ایراداتی شود باعث میشود که هوای خنک به یخچال وارد نشود و همین امر باعث خنک نکردن و سرد نکردن یخچال میشود.

یخچال سرد نمیکنه ولی فریزر سرد است
یخچال سرد نمیکند

خراب شدن کمپرسور یا رله

 وظیفه و کار اصلی کمپرسور تبدیل گاز به مایع می باشد ولی اگر رله یا کمپرسور به درستی کار نکند باعث سرد نشدن یخچال میشود.

کثیف بودن کویل های کندانسور از علت سرد نکردن یخچال

با کثیف شدن کویل های کندانسور که در پشت یخچال قرار دارد باعث میشود که محیط یخچال سرد نشود که برای برطرف کردن این مشکل باید از 6 ماه یک بار کندانسور را بیرون بیاورید و سیم پیچ های کندانسور را تمیز کنید.

دلیل سرد نکردن قسمت پایین یخچال فریزر

تعمیر یخچال در محل با کارا با استاد

تمام دلایلی که باعث سرد نشدن یخچال به همراه راه حل هایشان میشود را در بالا به طور کامل برایتان شرح داد‌ه ایم.
همانطور که گفته شد عیب یابی و تعمیر برخی از مشکلات مربوط به سرد نکردن یخچال با برخی از روش های گفته شده توسط خودتان با رعایت برخی نکات و انجام بعضی از کار ها برطرف میشود،
اما برخی از مشکلات به وجود آمده در یخچال وجود دارد که توسط شمایی که هیچگونه دانش فنی و اطلاعاتی در زمینه تعمیر یخچال ندارید قابل انجام نمی شود
 زیرا نه تنها مشکل به وجود آمده برطرف نمی شود بلکه باعث بروز مشکلات حادتر و حتی در بدترین شرایط باعث از کار افتادن یخچال و یا سوختن قطعه ای از یخچال می شود،
در این صورت بهتر است از یک تعمیر کار در زمینه تعمیر یخچال کمک بگیرید تا مشکل به وجود آمده برای یخچال را به صورت اصولی و از پایه بررسی کند و اقدام به برطرف کردن آن مشکل کند.
کارا با استاد با داشتن تکنسین و تعمیرکاران متخصص در زمینه تعمیر یخچال آماده ارائه خدمت به شما کاربران در تهران میباشد. تکنسین های کارا با استاد متخصص و حرفه ای در زمنیه تعمیر یخچال میباشند
 و در اولین گام یخچال شما را به طور کامل و اصولی عیب یابی میکنند و بعد از پیدا کردن مشکل به وجود آمده در یخچال، قطعه معیوبی را تعمیر و یا در صورت لزوم آن را تعویض میکنند
 برای استفاده از خدمات تعمیر یخچال در کار با استاد آن هم در محل میتوانید از طریق یکی از دکمه های زیر درخواست خود را برای رزرو تکنسین تعمیر یخچال ثبت کنید.

سوالات متداول

علت سرد نکردن یخچال در صورت کار کردن یخچال از چیست؟

اگر موتور یخچال کار میکند ولی حیط یخچال سرد نیست و خنک نکند مشکل از یخ زدن اواپراتور و یا گیر کردن فن میباشد.

چرا فریزر درست کار میکند اما یخچال خنک نمیکند؟

وظیفه کویل های کندانسور خارج کردن گرمای هوای داخل یخچال میباشد با کثیف شدن این قطعه در یخچال باعث میشود که گرمای هوای داخل یخچال به بیرون منتقل نشود و یخچال خنک نشود .

علت گرمای داخل یخچال و خنک نکردن یخچال از چیست؟

باید مواردی که در متن به آنها اشاره کرد یک اعم از: تنظیم کردن دما، بررسی کردن تنظیمات، مسدود شدن دریچه ها، روشن بودن یخساز، تعمیر بودن درب دور یخچال و... را بررسی کنید و اگر دانشی برای نهیرات آنها نداشتید از یک تعمیرکار در زمینه تعمیر یخچال کمک بگیرید تا مشکل رابرایتان برطرف کند.

علت سرد نکردن یخچال مربوط به کدام قسمت یخال می شود و یعنی چه؟

منظور از سرد نکردن یخچال، حالتی است که دستگاه کار می‌کند اما نمی‌تواند به اندازه کافی دما را کاهش دهد.
نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید
Call Now Buttonتماس بگیرید! 02168402