تهران، میدان انقلاب، جمال زاده جنوبی
شبکه های اجتماعی

راهنمای انتخاب لباسشویی مناسب برای خانه

راهنمای انتخاب لباسشویی مناسب برای خانه

امروزه ماشین لباسشویی یکی از وسایل بسیار پرکاربرد و همچنین ضروری در هر خانه می باشد. و بیشتر افراد برای خرید لباسشویی سردرگم میشوند که چه مدل و چه برندی از لباسشویی را برای منزل خود تهیه کنند. اکثر کاربران به دنبال لباسشویی میگردند که دارای کیفیت بالا، کارایی خوب، متناسب با سلیقه کاربران، نسبت به بودجه آنها باشد. همچنین باید لباسشویی را با ظرفیت مناسب تهیه کنند که متناسب با مصرفشان باشد. ما در این مقاله شما را برای انتخاب لباسشویی مناسب خانه تان راهنمایی میکنیم.

انواع مدل های ماشین لباسشویی

برای خرید و انتخاب ماشین لباسشویی سه نوع مختلف وجود دارد:

ماشین لباسشویی اتوماتیک

این نوع لباسشویی ها فضای کمتری را اشغال میکنند و دارای برنامه های متفاوت شست و شو و حالت های سفارش می باشد که میتوانید متناسب با لباس ها از شستشوی متفاوت استفاده کنید. همچنین نسبت به انواع پارچه ها شتسوی انعطاف پذیری دارد. این مدل لباسشویی اتوماتیک با دوام و عمر طولانی و مفیدی دارد و از ویژگی های آن این است که می توانید هنگام خروج از منزل لباسشویی را روشن بگذارید.

ماشین لباسشویی نیمه اتوماتیک

دراین مدل ماشین لباسشویی نیمه اتوماتیک، فرایند شستشو با خشک کن جدا از هم می باشد. یعنی نیازمند به مداخله دست در طی فرایند شستشوی لباس ها است. د راین مدل شما میتوانید برنامه شستشو را متوقف کرده و دوباره برنامه شستشو را ادامه دهید. ماشین لباسشویی های نیمه اتوماتیک قدرت کمتری دارند و انرژی کمتری را مصرف میکنند. همچنین لباسشویی نیمه اتوماتیک عملکرد ساده تری دارند و تعمیر آنها راحت تر می باشد.

لباسشویی درب از بالا و درب از جلو

ماشین لباسشویی های درب از جلو و درب از بالا تفاوت هایی دارند که به آنها اشاره خواهیم کرد:

لباسشویی های درب از جلو:

یک درام افقی دارند که از شدت نیروی موتور برای شستن لباس‌ها و چرخش آن‌ها به طرفین استفاده می‌کند. از ویژگی های این مدل لباسشویی درب از جلو میتوان به تمیز تر شسته شدن لباس ها, اندازه مناسب, مصرف انرژی و آب کارآمد, مناسب برای شستشوی پارچه های ظریف, دارای برنامه های شستشوی زیاد و چرخش سریع‌تر و قدرتمند تر درام اشاره کرد. همچنین این مدل مناسب برای افراد پر مشغله و شاغل میباشد زیرا که لباس هارا سریع تر خشک میکند.

لباسشویی درب از بالا:

از ویژگی های این مدل میتوان به ارزان بودن, زمان شستشوی کوتاه و انعطاف پذیری بیشتر, امکان اضافه کردن لباس در حین شستشوی لباس ها اشره کرد. همچنین قدرت شستشوی آنها کمتر میباشد.

راهنمای انتخاب لباسشویی مناسب

هنگام خرید ماشین لباسشویی باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

در هنگام خرید لباسشویی باید به نکات زیر توجه کنید:

 • اصلی یا تقلبی بودن لباسشویی :

مهم ترین نکته برای کاربران این میباشد که لباسشویی که خربداری میکنند اصل میباشد یا تقلبی. به دلیل گران بودن لباسشویی در جنس اصلی بسیاری از کاربران به سمت خرید جنس تقلبی میروند در واقع کار هر دوی آنها یکی میباشد اما تفاوت هایی مانند طرز شتسشوی لباس, انرژی بازدهی دستگاه در طولانی مدت, طول عمر مفید, خراب نشدن سریع دستگاه دارند.
ساده ترین راه کاری که از طریق آن می‌توانید به اصل یا تقلبی بودن ماشین لباسشویی پی ببرید، استفاده از اینترنت و جستجوی لباسشویی مورد نظر است.
برای این منظور با استفاده از شماره مدلی که بر روی دستگاه حک شده است، به صورت انگلیسی در گوگل جستجو کنید.
اگر برند لباسشویی اصلی باشد، سایت معتبر آن شرکت اولین نتیجه جستجو بوده که با وارد شدن به آن می توانید لباسشویی را ببینید که با همان شماره مدل معرفی شده است.
در غیر اینصورت به هیچ وجه به اصل بودن کالا اعتماد نکنید.

 • قیمت برای خرید لباسشویی جدید:

احتمالاً مهم‌ترین نکته این باشد که هزینه ای که برای خرید لباسشویی جدید در نظر گرفته اید چقدر میباشد؟قطعا هزینه اولیه خرید لباسشویی گران‌قیمت‌تر، بیشتر خواهد بود. و لباسشویی‌های گران‌ قیمت تر معمولا از کیفیت بالاتری برخوردار هستند. بنابراین از آنجایی‌ که احتمال به وجود آمدن مشکل در آن‌ها کمتر خواهد بود، هزینه تعمیر و نگهداری آن‌ها نیز کم است و کارآمدتر میباشد. در نتیجه در هزینه‌های آب، انرژی و مواد شوینده نیز صرفه‌جویی خواهد شد. بنابراین هنگام خرید، طول عمر لباسشویی نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

 • ظرفیت ماشین لباسشویی:

ظرفیت ماشین لباسشویی بر اساس لباس خشکی که برای شتسشو در دیگ لباسشویی میریزیم بر اساس کیلوگرم اندازه گیری میکنیم. برای خانواده هایی که تعداد اعضای آنها یک یا دو نفر میباشد بهترین ظرفیت 5کیلوگرم , خانواده های کوچک 7 کیلوگرم, خانواده های متوسط 8 کیلوگرم, خانواده های بزرگ 10 کبلوگرم و خانواده های بسیار بزرگ که دارای اعضای زیادی میباشد لباسشویی 12 کیلورگرمی مناسب آنها میباشد.

 • جنس بدنه ماشین لباسشویی:

مواد اولیه در ساخت درام یک ماشین لباسشویی ویژگی‌ای است که به‌شدت به قیمت و کیفیت کلی ساخت لباسشویی بستگی دارد. درام ماشین لباسشویی بیشترین استفاده را دارد، بنابراین استفاده از مواد بهتر باعث دوام بیشتر لباسشویی خواهد شد.
بنابراین لباسشویی‌هایی که ارزان قیمت میباشند اغلب از درام‌هایی با جنس پلاستیک محکم یا سرامیک ساخته‌شده‌اند.در صورتی که مدل های گران قیمت درام های آنها از استیل ضد زنگ ساخته شده است.

 • کارایی ماشین لباسشویی مصرف انرژی:

یکی دیگر از نکته هایی که باید هنگام خرید ماشین لباسشویی به آن دقت داشته باشید مصرف انرژی یا همان کارایی لباسشویی میباشد. برای شناخت و بررسی این نکته باید به برچسب انرژی لباسشویی دقت کنید اگر دارای رتبه (A) بود یعنی دارای مصرف انرژی کمتر و کارایی بهتر میباشد.

معرفی بهترین برند لباسشویی

ماشین لباسشویی یکی از لوازم بسیار ضروری و پر استفاده در هر خانه میباشد بنابراین کاربران به دنبال بهترین برند میباشند که برای آنها مدت ها کار کند. لباسشویی هم در برند خارجی و هم در برند ایرانی موجود میباشد اگر به دنبال بهترین برند ایرانی لباسشویی میگردید ما به شما برند پاکشوما را معرفی میکینم زیرا پاکشوما و یک محصول جدید و حرفه ای میباشد که ار امکانات فوق العاده ای بهره مند میباشد. همچنین برای صرفه جویی در مصرف انرژی دارای ورودی مستقل آب سرد و گرم میباشد. لباسشویی پاکشوما بهترین برند لباسشویی ایرانی میباشد زیرا دارای سیستم کف خودکار, اتوکشی آسان, قابلیت آبکشی اضافه البسه, قابلیت تنظیم دمای آب و سرعت خشک کن و امکان اضافه کردن لباس در حین شستشو میباشد. از برند خارجی میتوان ماشین لباسشویی سامسونگ و دوو جزو بهترین برند خارجی معرفی کرد زیرا دارای طراحی های زیبا و مدرن و در ظرفیت های متفاوت میباشند و همچنین دارای رتبه انرژی ای میباشند . لباسشویی چه در برند خارجی و چه برند ایرانی باشد بعد از گدشت زمان به دلیل استفاده زیاد و نادرست از آن ممکن است که دچار مشکلات فنی شوند و ازآنجا که خرید دوباره این محصول در برند های مختلف گران میباشند شما تعمیر را بر تعویض ترجیح میدهید . کارا با استاد دارای مرکز تعمیرات لباسشویی اعم از تعمیر لباسشویی سامسونگ و تعمیر لباسشویی دوو میباشد. تعمیرات لباسشویی در کارا با استاد توسط افراد متخصص و تکنسین انجام میشود.

بررسی ویژگی ها و امکانات خاص

لباسشویی ها باید از ویژگی ها و امکانات خاص زیر برخوردار باشند:

 •  اصل بودن لباسشویی
 • صفحه نمایش دیجیتال
 • شستشوی تاخیری
 • داشتن علامت استاندارد و برچسب انرژی
 •  داشتن گارانتی کالا و خدمات پس از فروش
 •  دارای مصرف انرژی A، A+ و A++
 •  استفاده از تسمه
 •  استفاده از تکنولوژی ترموجت در ساخت آن
 • داشتن میزان دور بالا
 • دارای انتخاب برنامه شستشولباس ها
 • به کار گیری تکنولوژی حباب ساز
 • قابلیت اتصال و استفاده از وای فای
 • استفاده از فناوری Quick Drive
 • به کار گیری تکنولوژی True Steam

سوالات متداول

ویژگی لباسشویی خوب چه چیزی میباشد؟

ز ویژگی های لباسشویی خوب میتوان به مصرف انرژی A , قیمت مناسب , ظرفیت متناسب با اعضای خانواده شما , اصل بودن جنس و استفاده از فناوری ها و تکنولوژی های به روز اشاره کرد.

چگونه لباسشویی اصلی را از تقلبی را تشخیص دهیم؟

بهترین و ساده ترین راه برای تشخیص لباسشویی اصل از تقلبی آن این است که از اینترنت استفاده کنید و جستجوی لباسشویی مورد نظر خودتان را انجام دهید. اگر برند لباسشویی اصلی باشد، سایت معتبر آن شرکت اولین نتیجه جستجو بوده که با وارد شدن به آن می توانید لباسشویی را ببینید که با همان شماره مدل معرفی شده است. در غیر این صورت لباسشویی اصل نمیباشد.

چگونه بهترین لباسشویی را برای خانه انتخاب کنیم؟

شما میتوانید لباسشویی را طبق نیاز خودتان نسبت به ظرفیت, سرعت چرخش, راندمان انرژی, امکانات و ویژگی هایی که از لباسشویی میخواهید انتخاب کنید.

برای خرید لباسشویی بهتر است لباسشویی درب از جلو را خریداری کنیم یا درب از بالا؟

لباسشویی های درب از جلو یک سر و گردن از لباسشویی های درب از بالا, بالا تر میباشند زیرا لباسشویی های درب از جلو دارای فناوری شستشو بیشتر, قدرت شستشو بالاتر و دارای مدل های متنوع تری میباشند.
نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید
Call Now Buttonتماس بگیرید! 02168402