تهران، میدان انقلاب، جمال زاده جنوبی
شبکه های اجتماعی

مقایسه لباسشویی درب از بالا و درب از جلو

مقایسه لباسشویی درب از بالا و درب از جلو

از آنجا که لباسشویی یکی از پر کاربرد ترین لوازم خانگی محسوب میشود با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی لباسشویی را در دو نوع درب از از جلو و درب از بالا تولید کردند. با تولید لباسشویی های درب از جلو و درب از بالا در بازار برای بسیاری از کاربران این سوال به وجود آمده است که کدام مدل بهتر است و کارایی بیشتری دارد؟ در ادامه به مقایسه لباسشویی درب از بالا و درب از جلو میپردازیم.
مقایسه ماشین لباسشویی های درب از جلو و درب از بالا از نظر مصرف انرژی, کیفیت شستشو و قیمت آن میباشد. در این مقاله میخواهیم بگوییم که لباسشویی درب از بالا بهتر است یا ماشین لباسشویی درب ازجلو؟ پس با ما همراه باشید.
مقایسه لباسشویی درب از بالا و درب از جلو را بر اساس عوامل و ویژگی های زیر بررسی میکنیم:

1) استفاده از کدام لباسشویی راحت تر میباشد؟

معمولا استفاده از لباسشویی های درب از بالا راحت تر از لباسشویی های درب از جلو میباشد زیرا درب آن در بالا قرار دارد و برای قرار دادن لباس ها در آن نیاز نیست خم شوید تا البسه را درآن قرار دهید. این مدل لباسشویی برای افراد مسن و کسانی که زانو درد دارند بسیار مناسب میباشد. از دیگر ویژگی های لباسشویی درب از بالا این میباشد که از آنجا که درب آنها قفل نمیشود میتوان هنگام شستشو لباس های دیگری را به آن برای شستن اضافه کرد. همچنین لباسشویی های درب از بالا نسبت به لباسشویی های درب از جلو کرک لباس ها را بهتر تمییز میکند و فرایند شستشو در آن بهتر انجام میشود.

لباسشویی درب از بالا
لباسشویی درب از جلو

2) سرعت شتسشو لباس ها در کدام یک از لباسشویی های درب از جلو یا درب از بالا سریع تر انجام میشود؟

شستشو در لباسشویی درب از بالا سریع تر است شستشو در لباسشویی های درب از جلو انجام میشود. زیرا ماشین لباسشویی درب از بالا دارای همزن میباشد و لباس ها کاملا در آب فرو میروند و تمیز تر شسته میشوند.

3) کیفیت شستشو در لباسشویی درب از بالا بهتر است یا لباسشویی درب از جلو؟

شستن لباس ها در لباسشویی درب از بالا به دلیل این که به یک باره در آب فرو میروند باعث میشود البسه در آن تمییز شسته نشوند اما البسه در لباسشویی درب از جلو به دلیل فرایند شستشوی آرام و زمان بیشتری که برای شستن لباس ها در آن صرف میشود,لباس ها تمیز تر از لباسشویی های درب از بالا شسته میشوند و کیفیت شستشوی بهتری نیز دارند.

تعمیر لباسشویی درب از جلو
ماشین لباسشویی بالا درب

4) میزان مصرف آب در کدام مدل کمتر است؟

از آنجا که بیشترین مقدار مصرف آب مربوط به لباسشویی میباشد پس باید لباسشویی را انتخاب کنیم که میزان مصرف آب کمتری داشته باشد.لباسشویی درب از جلو همانطور که البسه را تمیز میشوید از نظر انرژی نیز کارآمد تر است. بر اساس تائیدیه شرکت آب مبنی بر کاهش 40 درصدی مصرف آب ماشین لباسشویی درب از جلو به نسبت ماشین لباسشویی درب از بالا می‌توان به این نتیجه رسید که میزان مصرف آب لباسشویی درب از جلو به نسبت لباسشویی درب از بالا بسیار کمتر است.

5) قیمت کدام مدل بهتر است؟

ماشین لباسشویی های درب از جلو به دلیل: کیفیت بهتر شستشو لباس ها, کم بودن مصرف انرژی, صرفه جویی در آب و رضایت استفاده مصرف کنندگان از آن، قیمت آن ها از لباسشویی های درب از بالا بیشتر میباشد.

تعمیر لباسشویی درب از جلو
تعمیر لباسشویی درب از جلو

6) مقایسه لباسشویی درب از بالا و درب از جلو از نظر امکانات

با پیشرفت تکنولوژی ماشین لباسشویی روز به روز پیشرفت بیشتری می کند. علاوه بر این، تعدد برندها و رقابت بین آنها، هر برند را وادار می کند تا هر ساله ویژگی ها و فناوری های منحصر به فردی را به محصولات خود بیافزاید تا بتواند بیشتر از دیگران بفروشد و رضایت مشتریان را جلب کند. از آنجایی که لباسشویی های درب از جلو جدیدتر هستند، ویژگی ها و امکانات های بیشتری نسبت به ماشین لباسشویی های درب از بالا دارند. این لباسشویی ها دارای عملکردهایی مانند خشک کن، ضد چروک، تولید حباب، اتصال به گوشی هوشمند و ریموت کنترل، برنامه های مختلف شستشو و … می باشند که شما می توانید با توجه به شرایط و نوع لباس خود برنامه شستشوی ویژه ای را انتخاب کنید. حتی در زمانی که در خانه نیستید، می توانید با تنظیم دما و انتخاب برنامه شستشو، لباس ها را بشویید. این ویژگی ها در ماشین لباسشویی های درب بالا وجود ندارد.

7) سرعت چرخش لباسشویی درب از جلو بهتر است یا درب از بالا؟

چرخش در ماشین لباسشویی های درب از جلو 33 درصد بیشتر از لباسشویی درب از بالا میباشد و این یعنی آب بیشتری از لباس ها تخلیه میشود و به خشک کن انتقال پیدا میکند و فرایند خشک کردن لباس ها سریع تر انجام میشود. ایراد ماشین لباسشویی های درب از جلو این می باشد که هنگام چرخش برای خشک کردن البسه صدا و لرزش از خودشان نشان میدهند.

نصب لباسشویی درب از جلو
نصب لباسشویی درب از جلو

8) مقایسه بوی نامطبوع و کپک در لباسشویی های درب از جلو و درب از بالا

آب در لباسشویی درب از بالا به دلیل اینکه با گرانش زمین تخلیه میشود, آب داخل واشر های آن قرار نمی گیرد و بوی نامطبوع نمی دهد و کپک نمی زند. اما لباسشویی های درب جلو این ویژگی را ندارند و با گذشت زمان آب داخل واشر های پلاستیکی آنها جمع میشود و باعث ایجاد کپک و بوی نامطبوع در لباسشویی در با از جلو میشود به همین خاطر لباسشویی های درب از جلو نیازمند به نگهداری و سرویس بیشتری می باشند.

تفاوت لباسشویی درب از جلو و درب از بالا

ماشین لباسشویی درب از بالا

لباسشویی های درب از بالا یعنی اینکه درب آن برای قرار دادن البسه و شستن لباس ها در بالای لباسشویی قرار دارد. از ویژگی های ماشین لباسشویی درب از بالا میتوان به ارزان بودن, زمان شستشوی کوتاه و انعطاف پذیری بیشتر, امکان اضافه کردن لباس در حین شستشوی لباس ها اشاره کرد و همچنین قدرت شستشوی آنها کمتر می باشد.

ماشین لباسشویی درب از جلو

لباسشویی درب از جلو یعنی اینکه درب آن در جلوی لباسشویی قرار دارد. لباسشویی های درب از جلو یک درام افقی دارند که از شدت نیروی موتور برای شستن لباس‌ها و چرخش آن‌ها به طرفین استفاده می‌کند. از ویژگی های این مدل لباسشویی درب از جلو میتوان به تمیز تر شسته شدن لباس ها, اندازه مناسب, مصرف انرژی و آب کارآمد, مناسب برای شستشوی پارچه های ظریف, دارای برنامه های شستشوی زیاد و چرخش سریع‌تر و قدرتمند تر درام اشاره کرد. همچنین این مدل مناسب برای افراد پر مشغله و شاغل میباشد زیرا که لباس هارا سریع تر خشک میکند.

مزایا و معایب و تفاوت ماشین لباسشویی درب از جلو و ماشین لباسشویی درب از بالا

تعمیرات ماشین لباسشویی درب از بالا راحت از تعمیرات لباسشویی درب از جلو میباشد زیرا دارای سیستم پیچیدگی و فناوری کمتری میباشد.
ماندن آب در ماشین لباسشویی درب جلو سبب ماندن رطوبت میشود که این از معایب این نوع ماشین لباسشویی می باشد که سبب می شود لگن ماشین لباسشویی درب از جلو بوی کپک بگیرد.
از نظر صرفه جویی در زمان ماشین لباسشویی هایی که درب جلو دارند چون دارای برنامه های سریع تری در شست و شوی چرخشی دارند، مدت زمان کمتری صرف خشک کردن لباس می شود. خرید لباسشویی درب از جلو و درب از بالا را باید نسبت به نیازها و سبک زندگیان خریداری کنید.

تعمیر و نگهداری لباسشویی درب از جلو و درب از بالا

تعمیر لباسشویی درب از بالا به دلیل اینکه دسترسی به موتور آن راحت میباشد با داشتن یک سری اطلاعات و دانش فنی ابتدایی میتوانید آنرا تعمیر کنید اما تعمیر ماشین لباسشویی درب از جلو مانند تعمیر لباسشویی بوش , تعمیر لباسشویی سامسونگ, تعمیر لباسشویی کندی که درب آنها در جلو قرار دارد دسترسی به موتور آن سخت و تعمیر این لباسشویی ها سخت و دشوار تر میباشد. بنابراین تعمیر لباسشویی درب از جلو نیازمند به تکنسین و تعمیرکار حرفه ای که آموزش های لازم را دیده باشد دارد.به همین خاطر کارا با استاد دارای افراد تکنسین و ماهر در زمینه تعمیرات لباسشویی درب از جلو میباشد و میتوانید تعمیرات لباسشویی درب از جلو را با خیال راحت به تکنسین های کارا با استاد بسپارید.

سوالات متداول

قیمت و هزینه ی لباسشویی درب از جلو و درب از بالا چقدر است؟

لباسشویی های درب از جلو به دلیل اینکه دارای امکانات و ویژگی های زیادی اعم از تعداد برنامه های شستشو, قابلیت ها, آب مصرفی کم, انرژی کم می باشد در برند های مختلف قیمت های متفاوتی دارد و این امر طبیعی است که قیمت ماشین لباسشویی درب از جلو از قیمت ماشین لباسشویی درب از بالا بیشتر باشد.

میزان مصرف آب و مقدار انرژی در لباسشویی درب از جلو و درب از بالا به چه صورت میباشد؟

به طور متوسط میزان آب استفاده شده توسط ماشین لباسشویی درب از بالای همزن دار در هر دور هنگام شستشو 72-76 لیتر می باشد و همینطور لباسشویی بدون همزن دار در هر شستشو 52-56 لیتر میباشد. اما لباسشویی درب از جلو 49-52 لیتر میباشد.

کیفیت شستشو در لباسشویی درب از جلو بهتر است یا لباسشویی درب از بالا؟

کیفیت شستشو و فرآیند شست و شو در لباسشویی درب از جلو به دلیل کیفیت و امکاناتی که دارد خیلی بهتر از لباسشویی های درب از بالا میباشد. ماشین لباسشویی درب از جلو به دلیل اینکه همزن مرکزی ندارد لباس ها در آن کشیده و گره خورده نمیشود و این ویژگی باعث سالم ماندن بافت لباس و خشک شدن سریع البسه میشود.
نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید
Call Now Buttonتماس بگیرید! 02168402