تهران، میدان انقلاب، جمال زاده جنوبی
شبکه های اجتماعی

دلایل کاهش عمر ماشین لباسشویی

دلایل کاهش عمر ماشین لباسشویی

اشتباهاتی مانند پر کردن بیش از اندازه ماشین لباسشویی, قرار دادن لباس های خیس درون لباسشویی, استفاده بیش از حد از مایع و مواد شوینده و… باعث آسیب رساندن به لباسشویی و کاهش عمر مفید ماشین لباسشویی میشود.
در این مقاله قصد داریم به اشتباهات رایج و زیاد که باعث آسیب رساندن به ماشین لباسشویی میشود صحبت کنیم.

دلایل کاهش عمر ماشین لباسشویی

از  دلایل کاهش عمر ماشین لباسشویی را میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

اولین اشتباه و عادت نادرست این میباشد که لباسشویی را بیشتر از ظرفیت استاندارد آن پر میکنید:

شاید بسیاری از افراد بر این باور باشند که اگر همه ی لباس ها را یک جا در لباسشویی بریزند در مصرف برق و انرژی صرفه جویی کرده اند اما این عادت اشتباه باعث آسیب رساندن به موتور لباسشویی میشوند و عمر لباسشویی را کم میکند. همچنین زیاد پر کردن ماشین لباسشویی باعث میشود که لباس ها به خوبی شسته نشوند و آب داخل لباس ها نرود.

چک نکردن جیب لباس ها:

جیب شلوار و لباس هایمان را هنگام انداختن آنها به لباسشویی باید چک کنیم زیرا ممکن است اشیا کوچک مانند سکه، کلید، سنجاق و دیگر اشیا نوک تیز که در جیب لباس و شلوار قرار داده باشیم و اگر آنها را خارج نکنیم باعث آسیب رساندن به ماشین لباسشویی میشود.
همچنین وجود این اشیا ریز در لباسشویی باعث میشود که لوله ها و دریچه های تخلیه را مسدود کنند و در هنگام شستشو با پرتاب شدن این اشیا در داخل درام باعث فرورفتگی درام و یا شکسته شدن درب شیشیه ای ماشین لباسشویی شود.

انداختن لباس های بزرگ در لباسشویی:

لباس های بزرگ مانند ملحفه و پتو که با خیس شدن آنها حجمشان زیاد میشود و جای زیادی میگرند نباید داخل لباسشویی هایی که در منازل استفاده میکنیم بریزیم بلکه باید آنها را به خشکشویی ها ببریم زیرا این کار باعث میشود طول عمرماشین لباسشویی کم شود.

استفاده بیش از حد از مواد شوینده ماشین لباسشویی از دلایل کاهش عمر ماشین لباسشویی:

بسیاری از افراد براین باورند که هرچه مواد شوینده لباسشویی زیاد باشد لباس ها تمیز تر شسته میشود.
باید بگوییم که این کار باعث آسیب رساندن هم به الیاف لباس و هم ماشین لباسشویی میشود.
 استفاده از مواد شوینده زیاد لباسشویی باعث مشود مواد روی لباس ها باقی بماند و این امر باعث کم رنگ شدن لباس ها و از بین رفتن الاف پارچه و همچنین بروز مشکلات پوستی میشود.

خارج نکردن لباس های خیس از لباسشویی:

بعد از اتمام فرآیند شستشو توسط ماشین لباسشویی باید البسه را از لباسشویی خارج کنید زیرا اگر لباس های خیس درون لباسشویی بماند علاوه بر آسیب رساندن به قطعات لباسشویی و کپک زدن دستگاه باعث بو گرفتن لباس ها نیز میشود و از دلایل کاهش عمر ماشین لباسشویی می باشد. 
جدانکردن لباس ها از یکدیگر: یکی دیگر از دلایل کاهش عمر ماشین لباسشویی،  تفکیک نکردن لباس ها از هم دیگر میباشد.
بهتر است لباس ها بر اساس رنگ و جنس دسته بندی کنید و هر کدام از دسته ها را به صورت جداگانه شستشو دهید.

استفاده نادرست از برنامه های شستشو لباسشویی:

یکی دیگر از عادت های اشتباه که از دلایل کاهش عمر ماشین لباسشویی می باشد،  استفاده نادرست از برنامه های شستشو ماشین لباسشویی میباشد.
دلیل تعداد برنامه های شستشو این می باشد که هر لباس برنامه مخصوص به خودش را برای شستشو دارد تا بهترین نتیجه از شستشو را بگیرید. استفاده زیاد و دراز مدت از یک برنامه شستشو باعث آسیب رساندن به لباسشویی و کاهش طول عمر آن میشود.

بستن درب لباسشویی قبل از خشک شدن داخل آن:

بستن درب ماشین لباسشویی قبل از اینکه داخل دیگ و لباسشویی خنک شود باعث تولید باکتری و بوی بد در دیگ لباسشویی می شود و این امر باعث کاهش طول عمر ماشین لباسشویی میشود.

کاهش عمر ماشین لباسشویی

اقدامات لازم برای افزایش طول عمر ماشین لباسشویی

برای اینکه طول عمر ماشین لباسشویی افزایش پیدا کند راهکار هایی وجود دارد که در ادامه به این راهکار ها می پردازیم:

تراز کردن ماشین لباسشویی:

اگر ماشین لباسشویی شما تراز نمیباشد بهتر است آنرا تراز کنید زیرا هنگام چرخش و شستشو باعث لرزش و تولید صدا از لباسشویی میشود.

جیب های شلوار و لباس ها را چک کنید:

قبل از انداختن لباس ها درون لباسشویی جیب لباس ها و شلوار ها را چک کنید تا اشیا تیز و ریز به لباسشویی شما آسیب وارد نکند.

سرویس و تمیز کردن ماشین لباسشویی:

بعضی وقت ها تصور می کنید لباس های شما تمیز و پاک هستند و نیاز چندانی به شستشو ندارند اما در واقع دارای آلودگی پنهان هستند. به همین دلیل باکتری‌های مختلفی درون لباسشویی شروع به رشد می‌کنند و با رشد این عوامل بیماری زا لباس‌های شما نیز آلوده می‌شوند.
در نهایت به جای آنکه ماشین لباسشویی باعث تمیز شدن لباس‌ها شود آنها را آلوده تر میکند. پس تمیز کردن و سرویس ماشین لباسشویی بسیار مهم میباشد.
راه های مختلفی برای تمیز کردن و بالا بردن طول عمر ماشین لباسشویی وجود دارد که برخی از آنها عبارتند از:

  • استفاده از قرص مخصوص تمیز کردن ماشین لباسشویی
  • استفاده از پاک کننده‌های طبیعی مانند سرکه سفید و جوش شیرین

از استفاده زیاد مواد شوینده ماشین لباسشویی پرهیز کنید:

مواد شوینده لباسشویی را به اندازه استفاده کنید زیرا استفاده زیاد از آن باعث آسیب رساندن به قطعات ماشین لباسشویی میشود. همچنین آب با قدرت بیشتری وارد دستگاه می‌شود و به علت کف زیاد، زمان شستشو، آبکشی و خشک کردن لباس طولانی می‌شود. هنگامی که دستگاه مجبور است با توان و قدرت بیشتری کار کند انرژی مصرفی آن نیز بیشتر می‌شود؛ به همین دلیل برای بالا بردن طول عمر ماشین لباسشویی باید از اندازه مشخصی از مواد شوینده استفاده کنید.

لباس های خیس را بعد از تمام شدن شستشو لباس ها از ماشین لباسشویی خارج کنید

نسبت به ظرفیت ماشین لباسشویی داخل آن لباس برای شستشو قرار دهید

از استفاده بیش از حد و دراز مدت از لباسشویی خودداری کنید

لباس هایی که امکان شستن آنها در لباسشویی وجود دارد را جدا کنید و در لباسشویی قرار دهید

بدلیل نوسانات برق و یا قطعی ناگهانی برق برای اینکه از سوختن و خراب شدن ماشین لباسشویی جلوگیری کنید از محافظ برق برای لباسشویی خود استفاده کنید

اگر مقدار لباس ها درون ماشین لباسشویی کم است از روشن کردن آن خودداری کنید

از مواد شوینده با کیفیت و استاندارد استفاده کنید تا به دستگاه لباسشویی شما آسیب وارد نکند

اقدامات لازم برای افزایش طول عمر ماشین لباسشویی

تعمیر و سرویس لباسشویی برای افزایش طول عمر

تعمیر لباسشویی و سرویس لباسشویی یک کار بسیار ضروری و مهم برای افزایش طول عمر لباسشویی شما میباشد. همانطور که این کار یک کار بسیار ضروری می باشد یک کار حساس و دقیق نیز میباشد که انجام آن برای کسانی که اطلاعات و دانشی در این زمینه ندارند سخت و دشوار میباشد.
کارا با استاد مرکز تعمیرات و سرویس انواع ماشین لباسشویی اعم از تعمیر لباسشویی بوش، تعمیر لباسشویی کنوود، تعمیر لباسشویی زیرووات و… میباشد. با خیال راحت خدمات تعمیر و سرویس لباسشویی خود در مدل و برند های مختلف را به تکنسین ها و افراد متخصص در تعمیرات و سرویس لباسشویی کارا با استاد بسپارید.

سوالات متداول

علت اصلی خراب شدن ماشین لباسشویی از چیست؟

در اکثر مواقع عادت های بد و نادرست از جمله پر کردن لباس بیش از ظرفیت لباسشویی، استفاده از مواد شوینده بی کیفیت، تمیز نکردن و سرویس نکردن لباسشویی برای مدت طولانی و … باعث خراب شدن و کاهش عمر لباسشویی خواهد شد.

چه کارهایی باید برای افزایش طول عمر لباسشویی انجام دهیم؟

راه کار هایی مانند: لباسشویی را به صورت منظم تمیز کنید، نگهداری و استفاده درست از لباسشویی، خارج کردن لباس ها بلافاصله پس از اتمام شستشو، تفکیک کردن لباس ها از هم دیگر، تراز کردن ماشین لباسشویی و...

چرا استفاده بی رویه از ورق های خشک کن باعث کاهش طول عمر لباسشویی میشود؟

ورق خشک کن برای از بین بردن الکتریسیته ساکن و خوشبو شدن لباس‌ها استفاده میشود اما استفاده بیش از حد از ورق خشک کن به مرور لایه ای آلودگی روی لباس ایجاد می‌کند که پاک کردن آن سخت است. پس اگر همیشه از ورق‌های خشک کن استفاده می‌کنید، مطمئن شوید فیلتر خشک کن را تمیز نگه می‌دارید تا از مشکلات ذکر شده پیشگیری شود.

اگر لباس های خیس را بلافاصله بعد از شستشو از لباسشویی خارج نکنیم چه مشکلی پیش خواهد آمد؟

ماندن لباس‌های خیس بعد از شسته شدن آنها برای مدت طولانی در ماشین لباسشویی، علاوه بر آسیب به قطعات لباسشویی و کپک زدن ماشین لباسشویی، موجب بوی بد لباس‌ها نیز خواهد شد.
نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید
Call Now Buttonتماس بگیرید! 02168402