تهران، میدان انقلاب، جمال زاده جنوبی
شبکه های اجتماعی

7 دلایل سرو صدای زیاد پکیج با راه حل

7 دلایل سرو صدای زیاد پکیج با راه حل

پکیج در اصل موتورخانه کوچکی است که وظیفه آن گرم کردن محیط خانه و گرم کردن آب مصرفی است در گذشته برای گرمایش خانه از موتورخانه استفاده می‌کردند که موتور خانه هم هزینه بالایی داشت و هم نیازمند مکان جداگانه ای مانند انبار بود که محیط زیادی را اشغال می‌کرد اما امروزه برای استفاده از شوفاژ یا رادیاتور از پکیج استفاده می‌کنند.
پکیج ها حالت های مختلفی دارند و آن ها را به دسته های مختلفی می توان تقسیم کرد از لحاظ سوخت مصرفی ، تعداد مبدل ها ، براساس نوع خروجی آلاینده ها ، محفظه احتراق و ….
روش کار پکیج ها با توجه به حالت های آن ها متفاوت است، به عنوان مثال در نوع گازی و گازوئیلی دستگاه به مشعل مجهز است و در زمان روشن شدن سوخت گاز و یا گازوئیل به همراه هوا وارد محفظه احتراق شده و شعله را ایجاد می کند.
اما روش کار پکیج های زمینی برقی در این است که المنت های نصب شده در این وسیله باعث گرم شدن آب می شوند.
 بهترین نمونه پکیج ها مدل هایی است که اصول ایمنی در آن رعایت شده و کیفیت قطعات آن در سطح بالایی قرار داشته باشد، بنابراین بهتر است پکیج مورد نیاز را از میان برندهای شناخته شده بازار انتخاب کنید.

تعمیر انواع پکیج

دلایل سر و صدای زیاد پکیج

یکی از سوالات متداولی که درباره پکیج ها پیش می آید دلایل سر و صدای زیاد پکیج است در این باره بسیاری از تکنسین های تعمیر پکیج، علت این اتفاق را عوامل معتددی میدانند که به انها اشاره میکنیم منتها باید بدانید که برخی از صداها عادی هستند و نشان دهنده مشکلی در پکیج نیستند.

حتما درصورت هرگونه مشکل در پکیج های مختلف مانند پکیج بوتان و مخصوصا پکیج های پیچیده تعمیر آن ها را خود انجام نداده و حتما با مرکز تخصصی تعمیرات تماس حاصل فرمایید تا خیالتان از بابت تعمیر پکیج ایران رادیاتور ،  بوتان، تاچی و … خود راحت باشد.

مبدل به قسمتی از پکیج که دارای لوله های مارپیچ است می گویند که وظیفه آن گرم کردن آب عبوری از آن توسط لوله ها است به همین دلیل هم با گذشت زمان ممکن است رسوباتی در داخل آن جمع شود که این اتفاق موجب ایجاد سرو صدا از پکیج میشود .
راه حل این مشکل این است که از اسیدهایی استفاده نمایید بدین صورت که اسیدهای را درون مبدل ها ریخته و صبر کنید تا مسیر حرکت آب باز شود و یا نسبت به نصب رسوب گیر پکیج اقدام کنید که بهتر است در این امر از یک نیروی متخصص استفاده کنیم تا مبدل ها به صورت اصولی رسوب گیری شده.

در بعضی از مواقع خود پکیج عامل ایجاد سروصدا نیست و لوله های آن باعث تولید صدای ناهنجار می شوند.
 زمانی که مسیر لوله کشی غیر اصولی باشد و لوله ها دارای قطر کم و باریک استفاده شود ، به پکیج فشار وارد می‌شود و لوله ها چون امکان انبساط و انقباض ندارند می تواند باعث تولید صدایی نظیر تق تق شود. راه حل این مشکل این است که میتوانید لوله ها را عایق کرده تا صدا از بین برود.
حتما برای لوله کشی رادیاتورهای پکیج از افراد متخصص و حرفه ای کمک بگیرید.

فن پکیج وظیفه هدایت کردن دودها و گازها حاصل از سوخت را به طرف دودکش دارد از این جهت ممکن است فن دچار فرسودگی و سپس شکستگی شود که همین مسائل موجب سروصدا کردن پکیج میشود.
برای حل این مشکل باید اگر فن دارای عایق است سالم بودن آن نیز مورد بررسی قرار گیرد و یا پروانه فن تعویض شود که در این صورت شما نیازمند یک نیروی متخصص هستید.

یکی از دلایل سروصدا پکیج میتواند معیوب بودن سوپاپ ها باشد.
زمانی که پکیج مدت زمان زیادی کار کند احتمال وجود دارد که قطعات آن کم کم فرسوده شوند.
سوپاپ هم از جمله قطعاتی است که در اثر گذشت زمان فرسوده و معیوب می شود و موجب ایجاد سرو صدا از پکیج می شود.
در این صورت لازم است که پکیج توسط یک تعمیرکار متخصص عیب یابی و تعمیر شود.

 

یکی از دلایل سر و صدای زیاد پکیج میتواند صاف نبودن محل نصب پیکج شما باشد که در هنگام نصب کج نصب شود یا در هنگام نصب قاب آن تحت فشار کج شود که بعد ها موجب ایجاد صدا میشود. در این صورت راه حل این است که شما ابتدا از تراز بودن محل نصب اطمینان حاصل کنید.

پمپ پکیج یکی از اصلی ترین قسمت های پکیج به حساب می آید که وظیفه به حرکت درآوردن آب در داخل سیستم را دارد که اگر قسمتی از پمپ دچار مشکل شده باشد، می‌تواند از دلایل سر و صدای زیاد پکیج اشد که می‌باید توسط متخصص مورد بررسی قرار بگیرد.

 

یکی دیگر از دلایل سر و صدای زیاد پکیج ورود هوای محیط در سیستم مدار گرمایشی پکیج ها است که به مرور زمان ممکن است این اتفاق بی افتد . راه حل این موضوع هواگیری کردن سیستم است که شما میتوانید به راحتی این کار رو از طریق شیر هواگیری انجام دهید .

لوگو

راه حل رفع مشکل صدا دادن پکیج ها

رفع مشکل صدا دادن و تعمیر انوع پکیج ها با برند های مختلف از جمله: تعمیر پکیج بوتان ، تعمیر پکیج ایران رادیاتور و… با توجه به ایرادات به وجود امده ، که در بالا هم به آنها  اشاره کردیم و نوع صداهای متفاوت ایجاد شده در آن ها بدین صورت است که بعضی از مشکلات که قابل رفع بوده ، ولی در سایر موارد  بهتر است که از یک  نیروی متخصص کمک بگیرید که در این زمینه کارا با استاد می تواند شما را یاری رساند .

لوگو

سوالات متداول

آیا صدا دادن پکیج خطرناک است؟

در برخی مواقع علت صدای پکیج کاهش فشار آب یا سرد بودن آب پکیج است که کاملا طبیعی بوده و جای نگرانی ندارد. اما گاهی اوقات ممکن است وجود مشکل در محفظه احتراق، خرابی فن، ایراد در سوپاپ‌ها یا رسوب گرفتن مبدل دلیل صدای پکیج باشد که می‌بایست سریعا برای رفع آن اقدام کنید.

آیا مشکلات به وجود آمده در پکیج تفاوتی در صدا های به وجود آمده میکند ؟

بله معمولا بروز مشکلات مختلف صداهای متفاوتی رو هم ایجاد میکند و هر صدا نشان دهنده مشکل خود است .

صدای سوت در پکیج نشان دهنده چیست ؟

هنگامی که پکیج سوت می زند یا صدایی همچون زوزه از داخل آن به گوش می رسد. این صدا می تواند در اثر رسوب گرفتن مبدل ثانویه، معیوب بودن یا لرزش فن و وجود هوا در داخل سیستم به وجود آید. برای حل مشکل باید سیستم هواگیری شود یا فن و مبدل ثانویه تعویض شوند.
نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید
Call Now Buttonتماس بگیرید! 02168402