تهران، میدان انقلاب، جمال زاده جنوبی
شبکه های اجتماعی

7 دلیل خاموش شدن انواع پکیج با راه حل

7 دلیل خاموش شدن انواع پکیج با راه حل

پکیج در اصل نوعی سیستم گرمایشی است که ترکیبی از آب گرمکن و موتورخانه است که جایگزین بسیار مناسبی برای موتورخانه ها (قدیمی) میباشد.
این دستگاه برای تامین آب گرم مصرفی ( برای مصارف روزانه از جمله اشپزخانه ، شستشو و حمام غیره) و آب سیستم گرمایشی (به وسیله رادیاتورها،گرمایش از کف یا فن کویل) به طور همزمان مورد استفاده می گردد.
این دستگاه شباهت زیادی به آبگرمکن های دیواری دارد،تا حدی که بسیاری از افراد این دستگاه را با آبگرمکن اشتباه می گیرند، البته پکیج هم نوعی آبگرمکن است ، با این تفاوت که علاوه بر گرم کردن آب مصرفی می تواند همانند یک موتورخانه کوچک گرمایش محیط ساختمان را نیز تامین کند.
 خاموش شدن انواع پکیج یکی از مشکلاتی است که برای کاربران به وجود آمده است که با ما همراه باشید تا این دلایل را به طو کامل توضیح دهیم.

انواع پکیج ها

پکیج ها را میتوان با توجه به نوع سوخت مصرفی، تعداد مبدل ها ، محل نصب ، و همچنین طریقه عملکرد سیستم احتراق آن ها به مدل های مختلفی دسته بندی می کنند اما با این همه، پکیج ها به دو دسته بزرگ پکیج دیواری و زمینی تقسیم بندی می گردند.

پکیج زمینی:  

این نوع پکیج‌ها اندازه بزرگ‌تری نسبت به پکیج‌های دیواری دارند به همین دلیل معمولا در خانه‌های ویلایی یا خانه‌هایی که متراژ بزرگی دارند، استفاده می‌شوند. پکیج‌های زمینی برخلاف پکیج‌های دیواری دارای یک دیگ چدنی هستند که مقداری آب گرم را در خود ذخیره می‌کنند و هنگامی که شیر آب گرم باز می‌شود، آب گرم را از منبع ذخیره خود وارد لوله‌ها می‌کند و زمان بیشتری برای گرم کردن جریان آب دارد. این نوع از پکیج‌ها برای خانه‌های پر جمعیت و خانه‌هایی که مصرف بالایی دارند گزینه بسیار مناسبی است. اما مزیت این نوع از پکیج چیست؟ یکی از مزیت‌های پکیج‌های زمینی این است که زمانی که برق می‌رود، برای چند ساعت می‌توان از آب گرم درون مخزن آن استفاده کرد.

تعمیر پکیج زمینی
تعمیر پکیج یواری

پکیج دیواری:

ساده ترین مدل پکیج نوع دیواری آن است که در اکثر خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد و به دلیل حجم و اندازه کم شان بیشتر در آشپزخانه ها نصب می گرد. این وسیله بر روی دیوار نصب می شود، بنابراین نه تنها از لحاظ ابعاد کوچک تر از پکیج زمینی است، بلکه صدای کمتری هم تولید می کند.
از مزایای این سیستم امنیت بالای ان است طوری که در صورت کمبود اکسیژن جریان گاز ورودی به دستگاه به صورت خودکار قطع می شود و از معایب ان به این میتوان اشاره کرد که معمولا پکیج‌های دیواری توان گرم کردن آب و رادیاتورها را به طور همزمان ندارند.

دلایل خاموش شدن انواع پکیج و رفع آن

دلایل زیادی برای خاموش شدن انواع پکیج وجود دارد. بعضی از آنها بدون هیچ ابزاری در خانه قابل تعمیر هستند و برخی دیگر ممکن است نیاز به تعویض قطعات جدید داشته باشند که توسط یک تکنسین حرفه ای بررسی شود. برای تعمیر انواع پکیج خود مانند: تعمیر پکیج بوتان ، تعمیر پکیج ایساتیس و… با یک مرکز تخصصی تعمیرات تماس حاصل فرمایید.

تخلیه نشدن دود از دلایل خاموش شدن انواع پکیج

در پکیج ها یک مجرایی برای خارج شدن دود حاصل از سوخت وجود دارد که اگر دود در پکیج به خوبی تخلیه نشود، ، خاموشی ناگهانی پکیج را به همراه خواهد داشت که این امر جهت جلوگیری از جمع شدن دود و برقرای امنیت در پکیج است. دلایل بروز این مشکل می‌تواند عدم نصب صحیح دودکش، عدم رعایت ارتفاع آن و یا سوختن فن پکیج باشد. که در صورت به وجود امدن این مشکل راه حل ان جلوگیری از این اتفاق این است که در هنگام نصب از دقت کافی را برخودار باشید از این جهت ما پیشنهاد میکنیم از یک نیروی متخصص استفاده کنید.

پایین بودن مقدار آب در مدار گرمایش

نبودن آب کافی یکی دیگر از علل خاموش شدن پکیج دیواری است که یکی از دلایل ان میتواند ناشی از ایراد در منبع انبساط پکیج باشد ویا ا ختلال در مصرف گاز پکیج که دراین صورت پکیج‌ دیواری شما حداقل میزان آب را اندازه‌ گیری می‌کنند و اگر مقدار آب کمتر از آن باشد، روشن نخواهند شد که راه حل هایی که برای این مشکل وجود دارد بدین صورت است که
1- بیشتر باز نمودن شیر مدار( کنترل جریان )
2- صافی مدار برگشت گرمایشی را تمیز نمایید.
3- از تمیزبودن مدار گرمایشی اطمینان حاصل نمایید.

خراب بودن پمپ

خراب شدن پمپ جز عامل های اصلی اساسی خاموش شدن پکیج است که این اتفاق لحظه ای رخ نمیدهد ومعمولا به مرور زمان و در اثر فرسوده شدن پمپ رخ میدهد به این صورت که ابتدا ضعیف شده و سپس میسوزد. خرابی این قطعه سبب میشود آب در مسیر پکیج حرکت نکند و پکیج خاموش شود. در صورتی که پمپ پکیج سوخته باشد، پکیج دیگر روشن نخواهد شد. بنابراین راه حل این موضوع تعویض پمپ است .که نیازمند یک نیروی متخصص میباشد.

تعمیر انواع پکیج زمینیو دیواری

خراب شدن الکترود یون پکیج

الکترود یون قطعه ای است که وظیفه ان کنترل و بررسی روشن و خاموش بودن شعله پکیج می باشد که در صورت خراب شدن این قطعه شعله تشخیص داده نخواهد شد و پکیج روشن نمیشود.از راه حل این مشکل تعویض ، تنظیم فاصله الکترود ها و تمیز کردن سر الکترود ها میتوان اشاره کرد.

کم بودن فشار گاز پکیج

دلیل شعله و گرما در پکیج میزان گاز می‌باشد، بنابراین زمانی که گاز در سیستم به  صحیح تنظیم نشده باشد فشار گاز پایین می آید و پکیج به صورت خاموش و روشن قرار می گیرد که برای حل این مشکل شما باید از یک نیروی متخصص کمک بگیرید

خراب بودن فن پکیج

فن یکی از قطعات مهمی میباشد که کارکرد دستگاه را کنترل میکند که در صورت بروز مشکل درفن دود در مسیر می ماند و جلوی روشن شدن پکیج را می گیرد.اگر فن سوخته باشد باید آن را تعویض کرد.

خراب شدن ترموستات پکیج

اولین دلیل خاموش شدن پکیج بوتان ممکن است به دلیل خرابی ترموستات باشد. وظیفه ترموستات تنظیم دمای اتاق و اندازه گیری میزان دما می باشد و با توجه به این اندازه گیری به برد پکیج با توجه به دمای بررسی شده، فرمان روشن شدن پکیج را می دهد در صورتیکه ترموستات خراب شود ، دما هم درست اندازه گیری نمی شود و پکیج روشن نمی شود.در صورت خراب شدن ترموستات لازم است نسبت به تعویض آن اقدام نمایید که دراین امر میتوانید از یک نیروی متخصص استفاده کنید.

سوالات متداول

آیا دلایل خاموش شدن انواع پکیج در برندهای متفاوت، یکسان است؟

خیر. علت خاموش شدن پکیج و رفع مشکل آن در تمامی برندها یکسان نیست، حتی در یک برند نیز علت خاموش شدن پکیج در مدل‌های مختلف آن متفاوت است. اگر از موارد نام برده شده در بالا هیچ کدام جزو علت های خرابی پکیج نباشد . در این صورت احتمالا مشکل از برد پکیج باشد و ممکن است دقت برد کمتر شده باشد.

ممکن است یکی از دلایل خاموش پکیج از قطعی گاز یا برق باشد?

بله ، میتواند باشد زیرا از ان جایی منبع تغذیه دستگاه گاز و برق هستند. در صورت قطعی جریان هریک، دستگاه خاموش خواهد شد. برای بررسی مشکل و پیدا کردن علت خاموش شدن پکیج، ورودی برق و گاز باید چک شود.

جهت پیشگیری از به وجود امدن موارد نام بده شده در خاموش شدن پکیج بهتر است چه کاری انجام دهیم ؟

برای جلوگیری از خاموش شدن انواع پکیج بهتر پکیج خود را در بازه زمانی مشخص سرویس کنیم. که دراین امر میتوانیم از متخصصین این کار استفاده کنیم.
نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید
Call Now Buttonتماس بگیرید! 02168402