تهران، میدان انقلاب، جمال زاده جنوبی
شبکه های اجتماعی

نحوه تراز کردن ماشین لباسشویی

نحوه تراز کردن ماشین لباسشویی

تراز کردن ماشین لباسشویی بعد از خرید ماشین لباسشویی از مهم ترین اقدامات میباشد که انجام دادن آن بسیار تاکید شده است. زیرا از ایجاد آسیب های جدی به ماشین لباسشویی جلوگیری میکند. ماشین های لباسشویی در هر برندی به گونه ای طراحی شده اند که به صورت محکم و ثابت بر روی زمین کار می کنند و هیچ گونه لرزشی هنگام کار کردن لباسشویی نباید باشد. زیرا هر گونه لرزش و حرکت در لباسشویی در هر برندی مثل لباسشویی سامسونگ شما را برای اینکه به لباسشویی خود آسیب جدی تری وارد نکنید به تعمیر لباسشویی سامسونگ مجبور میکند. به همین منظور در این مقاله می خواهیم درباره اهمیت تراز کردن ماشین لباسشویی و نحوه انجام این کار صحبت کنیم.

چگونگی تراز کردن ماشین لباسشویی

اگر ماشین لباسشویی با چهارپایه خود با زمین هم سطح نباشد باعث میشود که هنگام کار کردن به دیوار بخورد و از خودش لرزش ایجاد کند و بر روی زمین بغلتد و جا به جا شود. که این علائم باعث ایجاد خرابی و آسیب جدی به ماشین لباسشویی شما میشود. و شما را به تعمیر لباسشویی ال جی خود مجبور میکند. مشکلاتی که باید به آن توجه کنید شامل:

• لرزش بیش از حد اول باعث ایجاد سرو صدا می شود، دوم اینکه می تواند به مکانیزم ماشین لباسشویی آسیب برساند و منجر به آسیب های جدی و پرهزینه شود.
• مسطح نبودن و تراز نبودن ماشین لباسشویی بر روی زمین و یا خوردگی و سایش نوار ها باعث ایجاد لرزش بر روی ماشین لباسشویی میشود. و این مشکل را باید حل کنید.

برای تراز کردن ماشین باید 9 مرحله را انجام دهید که این 9 مرحله شامل مراحل زیر میباشد:

بررسی زیر ماشین لباسشویی

در این مرحله باید زیر ماشین لباسشویی را بررسی کنید تا فوم یا هر چیز اضافه دیگر زیر ماشین لباسشویی قرار نگرفته باشد و می توانید بعد از بررسی لرزش را تست کنید.

بررسی تراز بودن یا نبودن لباسشویی

تراز نبودن زمین باعث ایجاد لرزش در ماشین لباسشویی می شود. و اولین کاری که باید انجام دهید این میباشد که یک تراز حباب دار روی ماشین لباسشویی قرار دهید تا تراز را بفهمید کجاست. اگر حباب در اطراف لوله قرار گرفت به این معنی میباشد که لباسشویی تراز نیست و باید آن را تراز کنید. برای انجام این کار میتوانید از ابزار تراز نجاری یا نرم افزار آن روی گوشیه خود استفاده کنید ولی اگر به این دو گزینه دسترسی نداشتید می توانید دستگاه را روی یک تخته قرار دهید.

تراز کردن ماشین لباسشویی

نحوه باز کردن پیچ ترنسلیت

برای راه اندازی ماشین لباسشویی باید پکیج ترنسلیت را باز کنید که پکیج ترنسلیت در پشت لباسشویی قرار گرفته است. این پکیج ها برای جلوگیری از حرکت کردن لباسشویی در هنگام حمل و نقل قرار داده شده است.

محکم کردن دیگ لباسشویی

اگر ماشین لباسشویی بوش شما در زمان زیادی از حالت تراز خارج شده باشد، احتمالا لگن آن شل شده است. اگر پایه های ماشین لباسشویی را به حالت اولیه برگردانید، ممکن است لباسشویی تکان بخورد و حرکت کند. که در این جا باید لگن را اگر شل شده است سفت کنید. اگر انجام این کار را نمی توانید انجام دهید از یک تعمیرکار تعمیر لباسشویی بوش کمک بگیرید تا مشکل را حل کند.

باز کردن ضامن قفل پایه

معمولا در همه مدل های ماشین لباسشویی دو پایه ای که در جلوی لباسشویی قرار گرفته است به صورت پیچ قابل تنظیم میباشد که میتوان آن را بالا و پایین کرد.

تنظیم پایه های جلویی

همانطور که در مورد قبل گفتیم دو پایه در جلویی ماشین لباسشویی قرار دارد. که قابل تنطیم میباشند و با پیچاندن آنها پایه ها بالا و پایین می شوند و همچنین ارتفاع پایه ها قابل تنظیم میباشد. ارتفاع پایه ها نباید زیاد بلند باشد هرچه ارتفاع پایه ها کمتر باشد، لرزش ماشین لباسشویی نیز کمتر می شود.

برای تراز کردن ماشین لباسشویی، می توانید از یک انبر دست برای تنظیم پایه ها استفاده کنید.اگر ارتفاع پایه ها بلند بود آن را به طرف عقربه های ساعت بپیچانید تا ارتفاع آن کم شود. وقتی یکی از ارتفاع پایه ها را تنظیم کردید، باید پایه دیگر را هم به همان اندازه تنظیم کنید.باید پایه های جلویی ماشین لباسشویی را به طور یکسان تنظیم کرد.همچنین میتوانید از پدهای ضد لرزش استفاده کنید تا برای جلوگیری از تکان خوردن و لرزش لباسشویی استفاده کنید. سیستم پایه های جلوی ماشین لباسشویی دارای مکانیزم تراز بندی میباشد که دارای یک قفل همرا میباشد. اگر پایه های جلویی را به درستی تنظیم کنید به صورت خودکار پایه های عقبی نیز تنظیم میشود.

تنظیم پایه های عقبی

همه ی ماشن های لباسشویی در هر مدلی باید پایه های غقبی آنها نیز تنظیم شود که برای تنظیم پایه های عقبی باید این مراحل را انجام دهید:

دستگاه را تا جایی که امکان دارد باید به زمین نزدیک نگه دارید یعنی ارتفاع پایه را بالا نبرید. هرچقدر پایه ها پایین تر باشد احتمال لرزش لباسشویی نیز کمتر می شود.این پایه‌ها با کج کردن کل دستگاه روی پایه‌های جلو به طوری که پایه‌های عقب به اندازه‌ سه تا چهار اینچ از کف فاصله داشته باشند و سپس گذاشتن دستگاه بر روی سطح، تنظیم می‌شوند. پایه ها باید به صورت خودکار تنظیم می شوند.اگر پایه ها تنظیم نشده باشد، ممکن است مجبور باید که ماشین لباسشویی را دوباره به جلو بچرخانید و پایه های عقب را با آچار باز کنید.
دستگاه را روی زمین قرار دهید و آن را تکان دهید تا مطمئن شوید که به صورت درست و کامل تراز شده است.اگر پایه های ماشین لباسشویی شکسته شده یا بدون درپوش پلاستیکی باشد پایه های جدید را مطابق مدل دستگاه تهیه و تعویض کنید.

بستن ضامن قفل پایه های جلو وعقب

تراز بودن سطح جلو و عقب ماشین لباسشویی را بررسی کنید و پس از اینکه از این موضوع مطمئن شدید باید ضامن‌ها رو محکم کنین که دیگر ماشین لباسشویی شما تنظیمات تراز بودنش از بین نرود.

تست کردن لباسشویی برای تراز بودن

دوره چرخش ماشین لباسشویی را اجرا کنید و آن را از لحاظ لرزش و تکان تکان خوردن بررسی کنید. اگر ماشین لباسشویی همچنان لرزش و تکان داشت، موارد بالا را دوباره بررسی و چک کنید. همچنین ممکن است مشکل از سطح زیری باشد که در اثر نم دار بودن و گذشت زمان پوسیده شده است.ممکن است خانه شما به دلیل لرزش‌های کوچک زمین و یا نشست تدریجی آن تغییر یابد. از این رو ضروری است که در صورت شنیدن صدای اضافی و لرزش بالاتر از حد معمول، دوباره تراز بودن دستگاه را بررسی کنید.

اهمیت تراز کردن ماشین لباسشویی

اگر ماشین لباسشویی تراز نباشد چه مشکلی برا ی لباسشویی به وجود می آید؟

وقتی ماشین لباسشویی در این مقاله از کمک 24 تراز نباشد باعث بروز عوارض خطرناکی روی ماشین لباسشویی میشود. وقتی سطح زیر یک ماشین لباسشویی تراز نباشد و روی سطح شیب دار قرار بگیرد باعث میشود که لباسشویی به شدت تکان بخورد و این تکان های شدید نه تنها اجزای داخلی ماشین لباسشویی را تحت تاثیر قرار میدهد بلکه ممکن است باعث نشتی نیز شود. همچنین سطحی که به آن برخورد میکند چه این برخورد از دیوار یا از کف باشد ممکن است بر اثر برخورد محکم ماشین لباسشویی آسیب جدی ای ببیند.
اگر تا کنون بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای و خواندن آموزش های ما درباره ی تراز کردن ماشین لباسشویی، لباسشویی را تراز نکنید باید مبلغ بسیاری را برای تعمیر لباسشویی خود بپردازید تا آن را تعمیر کنید. ماشین های لباسشویی مجهز به نوارهای لرزه گیر داخلی می باشند که اگر توجهی به تراز بودن ماشین لباسشویی خودتون نداشته باشید ممکن است آسیبی به این نوار ها وارد شود که با آسیب دیدن این نوارهای لرزه گیر به علت ضربه شدیدی که به آنها وارد شده است، آسیب جدی ای به قطعات داخلی‌تر لباسشویی برساند.

خرابی لباس شویی

تعمیر ماشین لباسشویی

اگر شما تراز بودن ماشین لباسشویی خود را جدی نگیرید و اقدامی برای درست کردن آن انجام ندهید باعث بروز آسیب جدی به قطعات لباسشویی شما میشود. که در آن صورت نیازمند به یک تعمیرکار حرفه ای و تکنسین برای تعمیر لباسشویی خود دارید. زیرا لباسشویی از قطعات پیچیده و حساس ساخته شده است که تعمیر آن کار هر کسی نمی باشد. زیرا کسی که دانشی در این زمینه نداشته باشد باعث بروز آسیب جدی تر به لباسشویی شما میشود. کارا با استاد دارای افراد متخصص و تکنسین در زمینه تعمیرات ماشین لباسشویی اعم از تعمیر ال جی، تعمیر لباسشویی سامسونگ ، تعمیر ماشین لباسشویی بوش و… میباشد. کلیه تعمیرات لباسشویی در کارا با استاد به صورت تخصصی زیر نظر افراد متخصص و تکنسین تعمیرات ماشین لباسشویی انجام میشود.

تعمیر ماشین لباسشویی

سوالات متداول

چگونه تراز بودن ماشین لباسشویی را چک کنیم؟

برای اینکه مطمئن شوید ماشین لباسشویی شما تراز است یا نیست، حتماً باید دستگاه تراز سنج داشته باشید. اگر لباسشویی تراز باشد، حباب در وسط دستگاه تراز قرار می‌گیرد.

اگر ماشین لباسشویی تراز نباشد چه مشکلاتی را برای لباسشویی به وجود می آورد؟

اگر ماشین لباسشویی تراز نباشد، لرزش زیاد و صدای بسیار بلند و آزاردهنده ای دارد. صدای و لرزش زیاد ماشین لباسشویی، در طولانی‌مدت باعث آسیب رساندن به سلامت لباسشویی شما می شود.

چرا باید ماشین لباسشویی را حتما تراز کنیم؟

تراز نبودن ماشین لباسشویی برای لباسشویی شما عواقب و آسیب های بسیار خطرناکی مانند ایجاد صدای زیاد از لباسشویی هنگام شستشو، لرزش ماشین لباسشویی دارد و اگر این مشکل در طولانی مدت ادامه یابد باعث آسیب رساندن به قطعات دیگر لباسشویی می شود و دستگاه شما را به تعمیر و تعویض قطعاتش لازم و نیازمند میکند.
نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید
Call Now Buttonتماس بگیرید! 02168402